24 Nisan 2014 Perşembe

Dostluk Tüm Mevsimlerin Adıydı - Danielle SteelKitap Adı: Dostluk Tüm Mevsimlerin Adıydı
Kitabın Orijinal Adı: Friends Forever
Yazar Adı: Danielle Steel
Türü: Aile, Dram
Yayınevi: Novella Yayınları
Sayfa Sayısı: 351
Çıkış Tarihi: 2014
Puanım: 4/5

  
Kapak Yazısı: Kitapları dünyada 800 milyonun üzerinde satan yazar

Danielle Steel - Dostluk Tüm Mesimlerin Adıydı

New York Times'ın en çok satan yazarları arasında yer alan Danielle Steel'den, çocukluk yıllarında tanışan iki kız ve üç erkeğin ömür boyu süren dostluklarını, kimi zaman dostluktan da öte ilişkilerini konu alan dokunaklı bir roman…

Her biri kendine özgü kişiliklere ve yeteneklere sahip beş arkadaşın küçük yaşlarda başlayıp, gençlik hatta yetişkinlik yıllarında da devam eden güçlü dostluklarının hikâyesidir bu. Zamanla aralarında oluşan derin bağ sayesinde zorluklarla mücadele edecek, maceralar yaşayacak, kayıplara göğüs gerip yürekleri acıtan gerçeklerle yüzleşecek, hatta birbirlerine kalplerini sunacaklardır.

Yüreklere dokunan bu romanı okurken ömür boyu süren güçlü bağları keşfedecek, kendinizi unutulmaz bir yolculuğun içinde bulacaksınız.

"Danielle Steel'in alışık olduğumuz romanlarından oldukça farklı bir konuya sahip bu kitap, gerçek sevgiye, hayatın yükünü omuzlayan dostluğun penceresinden bakıyor."
-Booklist-

 "Biraz nefes alıp rahatlamaya ihtiyacınız varsa, bu kitap tam size göre. İlk sayfasından sonuna kadar keyif alacağınız, duygu yüklü bir roman."
-The New York Times-

"Kimi zaman sevineceğiniz, kimi zaman gözlerinizin dolacağı ve kendinizden mutlaka bir şeyler bulabileceğiniz samimi bir roman. Tek kelimeye sığdırmak gerekirse, harikulade."
-Romantic Times-Yorumum: Danielle Steel, ismini çok duyduğum ama bu kitaba kadar okumadığım bir yazardı. Özellikle Pudramın en sevdiği yazardır. Onun yazara dair yazısını okumak için tık tık!!

Kitabımız beş arkadaşın anaokulunun ilk gününde arkadaş olmaları ile başlamaktadır. Billy, Gabby, Andy, Izzie ve Sean. Tüm okul hayatları beraber geçen bu beş kişi ancak üniversitede birbirlerinden ayrılmışlardır. Ancak irtibatı hiç koparmamışlardır. Ne zaman birbirlerine ihtiyaç duysular hep yan yana olmuşlardır.

Yalnız kendileri değil anne ve babaları da birbirleriyle arkadaş olmuşlardır. Günlük yaşamlarını, sıkıntılarını, dertlerini, sevinçlerini ve çocukları hakkında bol bol sohbet etmektedirler.
Dostluk Tüm Mevsimlerin Adıydı kitabı bu çerçevede anlatılmaktadır. Olaylar üçüncü bir kişi tarafından anlatıldığı için hangisinin ne yaptığı ya da yaşamında neler olduğuna dair bol bol bilgi sahibi oluyorsunuz.

Kitap hakkındaki tek olumsuz düşüncem çok fazla diyalogun olmamasıydı. Bolca yazı ve az diyalog ile bazen kendimi dışarıdan karakterlerin hayatlarını izliyormuş gibi hissettim. Ve kitap gerçekten de acıklıydı. Bazı kısımları okurken içim acıdı. 
 
Aile, dram türünü sevenlerin kitabı seveceğini düşünüyorum.

Herkese bol kitaplı günler!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...