21 Aralık 2014 Pazar

Mim: Book Sacrifice TagHerkese merhaba!!

Bu ara mimlerden gidiyorum doğrusu. Daha yapılacak 3 mim daha var. Ben de sıraya koydum, vaktim oldukça yapacağım. Bu mimi birçok kitap blogunda görmüşsünüzdür. Beni de Nazlı Kitaplık mimlemiş, teşekkür ediyorum kendisine ve mime başlıyorum.


1) Aşırı abartılmış bir kitap: Bir Zombi Kıyameti ile başlıyoruz! Bir kitapçıdasınız, dolanıyorsunuz ve BAM! ZOMBİ İSTİLASI! Ve bir anons duyuyorsunuz. "Ordu zombilerin tek zaafının aşırı abartılmış kitaplar olduğunu keşfetti." Hayatta kalmak için karşındaki zombiye herkesin öve öve bitiremediği ama senin hiiç beğenmediğin bir kitap fırlatacaksın. Hangisi?

Kesinlikle “Beni Seç” kitabı. Hiiç beğenmedim diyemem ama beğenmedim ve aradığımı bulamadım. Serinin ilk iki kitabını bir almıştım ama yok arkadaş tek kitap yetti bana. Bir ara ne olursa olsun seriye devam edeceğim dedim ama son kitabın taa en sonunun spoilerını yedikten sonra okumama kararı aldım. Zombilere “Beni Seç” kitabımı gönül rahatlığı ile fırlatabilirim.

2) Bir devam kitabı: Kuaförden bomba bir saç kesimiyle yeni çıktınız ve BAM! Sağanak yağmur! Kendini korumak için şemsiye olarak kullanacağın devam kitabı hangisi?

Anita Blake serisinin “Şeytani Düşler” kitabı. Ahh beni tanıyanlar ve blogumu takip edenler bilirler ki tam bir Anita fanıyım. Ama bu kitabı sevmedim. Laurell resmen hayallerimle oynadı -_- . Kitabı sevmeme nedenim kesinlikle Anita’nın aşk hayatı değil, bazı şeylerin birkaç kitap boyunca ısıtılıp ısıtılıp önüme sunulmasıydı. 

3) Bir klasik: Derstesiniz ve Edebiyat hocanız klasiklerin dünyayı değiştirdiği, edebiyatın adeta evrim geçirmesine sebep olduğuyla ilgili zırvalıyor. Gerçekten acayip bunaldınız ve klasiklerden birini alıp tam suratının ortasına fırlatacaksınız. Çünkü bu kitap gerçekten salakçaydı ve bütün sınıfa nasıl hissettiğinizi göstermek istiyorsunuz. Hangi klasik?

Stendhal’ın Kırmızı ve Siyah kitabını kesinlikle fırlatırdım. Sanırım okuduğum zamanlar ortaokuldaydım. Anne olan karakterin aşk, özlem,kendini cezalandırma bir nevi psikolojik bulanımı bana saçma gelmişti. Gözümü bile kırpmadan fırlatabilirim.

4) Hayatının en az favori kitabı: Kütüphanede takılıyorsunuz ve BAM! BUZUL ÇAĞI! Dünya hızla donuyor ve hayatta kalmak için tek şansınız bir kitap yakmak! Yakmaktan asla pişman olmayacağınız, hayatınızın en az favori kitabı hangisi?

Brenda Joyce’un Bir Avuç Aşk kitabını yakabilirim. Hem sayfa sayısı da fazla olan bir kitap, ısınmam için beni bir süre idare eder :p 

Ben de blog ikizim Kütüphanemden Kitap Manzaraları ve canım One Better Day’i mimliyorum!

Herkese bol kitaplı günler!


Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...