1 Ocak 2016 Cuma

Kitap Kavanozu *_*Herkese merhaba!!

Yeni yılın ilk yazısı, kararını aldığım bir okuma listesi yazısıyla olsun istedim. Daha önce iki ya da üç kere kitap kavanozu yapmış ama ilerlemekte başarılı olamamıştım. Çünkü kavanozun içine 30-40 tane kitap yazmış ve kura ile çektiğimde içlerinden daha az okumak istediğim çıktı diye ya başka kura çekmiş ya da kafama göre o an ne okumak istiyorsam ona başlamıştım. 

2015 yılında düşündüğümden daha az kitap okudum ve son bir ayda şunu da okuyayım bitsin, bunu da aradan çıkarayım diyerek aklımda olmayan yaklaşık bir on-on beş kitap başlayıp, yarıda bıraktım. Bunların içinde Sözde Nişanlı, Çapkın Düşler, Bane Günlükleri, Altın Zambak gibi okumak için can attığım kitaplarda var. Hepsi bir nedenden dolayı yarım kaldı. 

Ben de tekrardan kitap kavanozu yapmaya karar verdim. Ama bu kez bazı değişiklikler yaptım. Öncelikle kendime 3 kitap türü belirledim. Fantastik, günümüz aşk ve tarihi aşk romanı (historical romance). Bu türlerden de 4’er kitap seçtim. Renk olarak da fantastik kitapları mor, günümüz aşkları pembe ve tarihi aşkları turuncu olarak belirledim. 12 tane en çok okumayı istediğim kitabı belirledim ve böylece kitap kavanozum az ve öz şekilde oluşmuş oldu. 


İlk kitabımda, seneye fantastik bir kitapla başlamak istediğimden mor kağıtlardan birini setçim. Şansıma Labirent serisinin üçüncü kitabı olan Son İsyan çıktı! İkinci kitap Alev Deneyleri’ni çok beğenmiştim (yorumu en kısa sürede gelecek) ki bunu da seveceğimi düşünüyorum.

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!

Herkese dilediğince bol kitap okumalı bir yıl diliyorum. 

12 yorum:

 1. Çok güzel bir fikir , ben de yapmak isterim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Denemenizi tavsiye ederim :) Okuyacaklarım surpriz oluyor :)

   Sil
 2. İyi okumalar
  http://kitapokurum.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 3. Çok mantıklı :) Benim de okumak istediğim çok kitap var umarım ben de bu tarz bir şey yapabilirim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence de bir dene :) Ne okuyacağını hem biliyorsun hem bilemiyorsun. Eğlenceli :)

   Sil
 4. Fikrinize bayıldım.Uygulayıp bloğumda paylaşacağım.Teşekkürler.Sevgilerimle...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok mutlu oldum :) Bir deneyin bakalım, uygulaması çok daha zevkli :)

   Sil
 5. Bence çok hoş bir fikir bende uzun süredir okuduğum her rüyayı yarım bırakıyorum belki bu fikirle olmaz :)))

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...