23 Ocak 2013 Çarşamba

TANITIM: GÖLGE VE KEMİK - LEIGH BARDUGO, MARTI YAYINLARIHerkese merhaba,
 
Sabah kargo gelince çok şaşırdım. Bir baktım gelen Martı Yayınları’nın Gölge ve Kemik kitabı!
Gölge ve Kemik, Leigh Bardugo’nun Grisha Trilogy serisinin ilk kitabı. Goodreads’da 4,17 gibi yüksek bir puanı var.
 

  


Tanıtım Yazısı: Onu yalnızca geçmişi... geleceği ise bir tek o kurtarabilir...

"Bekle!" diye sesimi yükselttim ama o çoktan arkasını dönmüştü. Kolunu tuttum, bizi izleyenlerden gelen şaşkınlık dolu seslere aldırış etmedim. "Bir yanlışlık olmalı. Ben... düşündüğünüz gibi..." Yavaşça bana dönüp kolunu tutan elime ters ters bakınca sustum. Elimi çektim ama öyle hemen geri adım atmayacaktım. "Ben düşündüğünüz kişi değilim," diye fısıldadım çaresizce.
Karanlıklar Efendisi biraz daha yakınıma geldi, sadece benim duyabileceğim bir sesle, "Kim olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum!" dedi.


"Zengin fantastik öğelerle oluşturulmuş bir dünya, büyüleyici kurgu ve sizi kendine bağlayan duygusal bir kanca gibi... Sayfaları çevirirken kendinizden geçecek, final sahnesinde tüm tahminleriniz yanlış çıkacak ve doruk noktasında alnınızdan vurulmuşa döneceksiniz!"
Horn Book Magazine

"Bu büyüleyici dünya, içinde birçok tuzak barındırıyor. Mitolojiyle süslenmiş ve inandırıcı karakterlerle güçlendirilmiş roman sarsıcı sürprizlerle heyecanı ve adrenalini zirveye ulaştırıyor. George R. R. Martin ve J. R. R Tolkien hayranlarına özellikle tavsiye edilir."
RT Book Reviews

"Baş döndüren, eşsiz bir dünyada beklenmedik sürprizleri olan muhteşem bir kitap. Fantastik roman severlerin gözdesi olacak."
Library Journal

"Etkileyici betimlemelerle dolu, entrika ve akıl almaz büyülerle süslenmiş, içinde pek çok sürpriz barındıran bu macera aynı zamanda romantizm ile tehlikeli bir tutkuyu da bir arada sunuyor."
Publishers Weekly

"Leigh Bardugo sihirli parmaklarıyla harika bir roman yaratmış. Karakterler oldukça gerçekçi, kurduğu dünya ise bir o kadar egzotik ve hareketli. Fantastik tür okuyucuları bu seriye bayılacaklar."
Booklista


Not: Kitabın ilk 30 sayfasına baktım ve hoşuma gitti, devamını merakla okuyacağım. Yazarların, şu an yaşadığımız yerin dışında yeni ve farklı bir dünya yaratmaları çok hoşuma gider. Gölge ve Kemik kitabı da aynen öyle.  

 Teşekkürler Martı Yayınları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...