15 Ocak 2013 Salı

Liebster Blog Award ve AdaylıklarımMerhaba arkadaşlar,

Bugün Sevgili the reading lady ve Sevgili küçük kızın büyük kütüphanesi tarafından Liebster Blog Award'a aday olarak gösterilmişim. Anlamını bilmediğim için hemen arkadaşlarımın bloglarını ziyaret ettim ve öğrendim. 

Liebster Almancada favori anlamına geliyormuş. Türkçeye çevirdiğimizde ise Favori Kitap Blogu Ödülleri şeklinde olmaktadır. Ödül için bazı kurallar koymuşlar:

 • Aday gösterildiğim blogun sorduğu 11 soruya cevap vereceğim.
 • Kendim hakkında 11 bilgi vereceğim.
 • İzleyici sayısı 200’den az olan 11 blogu aday olarak göstereceğim.Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız The Reading Lady ve Küçük Kızın Büyük Kütüphanesine uğrayabilirsiniz.Öncelikle her iki arkadaşımın da sorularını bu yazımda cevaplayacağım. Sevgili The Reading Lady’nin sorularına cevabım:

1.Nerelisin? Suşehri/Sivaslıyım. İstanbul’da yaşıyorum.

2. Yaş kaç? 27.

3. Blogunun adı nereden geliyor? Sevdiceğim buldu blogumun adını :) Sanırım kitaplara olan düşkünlüğüme bu ismi yakıştırdı.

4. En sevdiğin kitap? Aslında tek değil çok var. Anita Blake serisi, Gece Yarısı Nesli serisi, Julie Garwood, Sabrina Jeffries ve Julia Quinn’in kitapları… Daha da sayabilirim.

5. En sevdiğin yazar? Bu soruya da birkaç tane yazacağım: Julie Garwood, Julia Quinn, Sabrina Jeffries, Elizabeth Hoyt, Monica McCarty, Lara Adrian, Laurell K. Hamilton…
6. Okumaktan en çok hoşlandığın tür? Historical Romance, fantastik ve günümüz aşk.

7. Hobilerin nelerdir? Dizi ve film seyretmek (özellikle de son iki aydır Kore dizi ve filmlerini), gezmek, bloglardaki yazıları okumak, arkadaş sohbetleri, spor yapmak vb.

8. Blogunu yazmaya neden karar verdin? Vikitap kullanıyordum, ama orada istediğim gibi yorum yapamadığımı düşünüyordum. Böylece blog yazmaya karar verdim.

9. En çok etkilendiğin roman karakteri kim? Neden? Sanırım Sır Gibi Sakladım’daki Minerva Sharpe. Tam bir nedeni yok aslında. Sadece etkilendim desem :)

10. En sevdiğin aktör? Nicholas Cage ve Julia Roberts.

11. Sorulara cevap verirken sıkıldın mı? Yok, hayır sıkılmadım. Gayet keyifliydi :)Teşekkür ederim Sevgili The Reading Lady!

Sevgili Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi’nin sorularına cevabım:1. Okuyor musun? Çalışıyor musun? Yüksek Lisansımı bitirdim, şu anda iş arıyorum. Yani her ikisi de değil :)

2. En sevdiğin tarihi aşk romanı kitabı? Julia Quinn’in Bridgerton serisi, Sır Gibi Sakladım, Fidye…

3. En sevdiğin Paranormal Kitap ve/veya seri? Anita Blake serisi, Gece Yarısı Nesli serisi, Kızıl Damla, Açlık Oyunları serisi…

4. En sevdiğin Polisiye Kitap/Seri? Aslında polisiye kitapları okumayı çok tercih etmiyorum ama Agatha Cristie’nin her kitabını okurum.

5. Yapmak istediğin iş? Aslında yapacağın iş? veya aslında yaptığın iş? Gıda Mühendisiyim, yüksek lisansımı tamamladım ve ileriki zamanlarda doktora yapmayı düşünüyorum. Şu an için ise bir gıda şirketinde/fabrikasında gıda mühendisi olarak çalışmak istiyorum.

6. Boş vakitlerinde neler yaparsın? Spora gidiyorum, film ve dizi seyrediyorum (bu aralar Kore yapımlarına takmış durumdayım, arkadaşlarla buluşma, sohbet, sinema keyfi vb.)

7. Blog yazmaya nasıl başladın? Neden başladın? Vikitap kullanıyorum. Orada istediğim gibi yorum yapamıyordum. Acaba uzun bir yazı mı oldu, spoiler verdim mi, alıntı yapsam fazla mı olur vb. sorularla boğuşurken blog açmamın daha uygun olduğuna karar verdim.

8. Evcil hayvanın var mı? Bir tane kaplumbağam var. Adı da Behlül! Evimdeki yaşamına Nihal-Bihter-Behlül olarak başlamışlardır. Önce Nihal, sonra da Bihter öldü. Behlül tek olarak yaşamakta :)

9. Yaşadığın şehir neresi? İstanbul.

10. En son katıldığın Kitap Fuar organizasyonu neydi? Ne zamandı? Kasım ayında, 31. Tüyap Kitap Fuarına katılmıştım.

11. Bloğumu takip ediyor musun :( Etmiyorsan beni çok üzüyorsun? :) Kesinlikle evet! Yorumlarını beğenerek okuyorum.  Teşekkür ederim Sevgili Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi!Kendim hakkımda açıklayacağım 11 şey:1. Kitaplar hakkında –özellikle de sevdiğim kitaplar- saatlerce konuşabilirim.

2. Bu aralar Kore film-müzik-dizilerine takmış durumdayım. A Gentleman’s Dignity ve Miss. Kim’s Million Dolar Quest favori dizilerim. Dizi OST’leri dışında CN: Blue ve Super Junior dinlemekteyim.

3. İleri de Korece öğrenmeyi düşünüyorum ama çok zor bir dil olduğundan pek de yanaşmıyorum.

4. Favori rengim mor. Bir ara üzerimde mutlaka mor bir şey olmadan dışarı çıkmazdım. Kıyafetimle alakasız olsa bile illa mor bir şey taşıyacağım diye saç tokamı mor takardım. Artık böyle şeyler yapmasam da hala mor delisiyim!

5. Üç seneden fazla süredir devam eden bir ilişkim var. Sevdiceğimi pek çok severim :)

6. Gıda mühendisiyim. Yüksek lisanstaki hocalarım sağ olsun beni o kadar çok zorladılar ki doktora yapma isteğimi ertelemek durumunda kaldım. O zamanlarda yaşadığım zorlukları yazsam abartısız 12-13 kitaplık bir seri olur!

7. Kitapçıları gezmeyi çok severim. Beni bir kitapçı da sabah bıraksanız akşam geri geldiğinizde hala orada olduğumu görebilirsiniz!

8.Aileme, sevdiceğime ve sevdiklerime çok düşkünümdür. Onlardan ayrı kalmayı hiç istemem. Bu nedenle yurt dışına gitme durumundan vazgeçtim.

9. Doğallıktan yanayım, bu nedenle makyajımı az ve sade yaparım.

10. Kitaplar dışında bir de çanta tutkum vardır!

11. İlerde bir odası kütüphane olan bir evim olsun istiyorum.Gelelim şimdi benim sorularıma:1.Kitap seçerken bloglardaki yorumları dikkate alır mısın?

2. Blogun senin için ne ifade ediyor?

3. Ayda kaç kitap okursun?

4. Takip ettiğin kitap serileri nelerdir?

5. Vikitap ya da Goodreads kullanıyor musun?

6. Yarım bıraktığın kitap/lar?

7. Tercih ettiğin yayınevi/leri?

8. Takip ettiğin blogları neye göre takip ediyorsun? Arkadaşın olduğu için mi, popüler olduğu için mi ya da yazılarını beğendiğin için mi? Vs.

9. En çok sevdiğin roman karakter tipi nasıldır?

10. Yayınevlerinin son zamanlarda çıkarttığı BDSM tarzındaki kitaplar hakkındaki düşüncelerin?

11.  Aşağıda verdiğim kelimeleri tek kelime ile nasıl açıklarsın? • Kitap
 • Yayınevi
 • Sayfa sayısı
 • Vikitap
 • Blog/un
 •  Kitap fiyatları Şimdi gelelim benim 11 aday bloguma:
Not: Anladığım kadarıyla beni aday gösteren arkadaşlarımı aday gösterebiliyorum. Teşekkür ederim herkese!!!


26 yorum:

 1. Teşekkür ediyorum :D Bugün 3. oldu sanırım:D Maalesef katılmayı düşünmüyorum :( Çok güzel bir yazı olmuş eline sağlık!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Birşey değil :)) Sağlık olsun, teşekkür ederim :)

   Sil
  2. Katılmayı düşünmüyordum ama bir kişiye cevap verdim diğerlerine vermeden olmaz dedim.:D


   1.Kitap seçerken bloglardaki yorumları dikkate alır mısın?
   Spoiler olur diye yorum okumam. Öneri ile de pek kitap okumayı beceremem. Kitabın bana "gell gell"yapması gerekir.
   2. Blogun senin için ne ifade ediyor?
   Bebeğim o benim :D
   3. Ayda kaç kitap okursun?
   Değişiyor bu aralar 7 diyebilrim.
   4. Takip ettiğin kitap serileri nelerdir?
   Çooook uzun bu liste. PAranormal çoğunlukla bunu dile getireyim. Blogumda bir kısmı var :D
   5. Vikitap ya da Goodreads kullanıyor musun?
   Evet :D
   6. Yarım bıraktığın kitap/lar?
   Şöyle vereyim çok tembelim :D http://www.goodreads.com/review/list/5915376?shelf=did-not-finish
   7. Tercih ettiğin yayınevi/leri?
   DEX, her ne kadar geç çıkarsa da Artemis, Pegasus, Berkley
   8. Takip ettiğin blogları neye göre takip ediyorsun? Arkadaşın olduğu için mi, popüler olduğu için mi ya da yazılarını beğendiğin için mi? Vs.
   İlk ana göre, her şey aslında... Giriş nedenim arkadaşım olduğu için olabiliyor ama yazısını beğenmiyorsam çıkıyorum. Makyaj blogları kim olursa olsun ilgimi çekmiyor. Film ve kitapsa büyük ihtimalle takip ederim. Popüleritenin pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum.
   9. En çok sevdiğin roman karakter tipi nasıldır?
   Sert kadın karakterlere bayılırım, silahını kuşanır ninjalığını yapar bir iki yara izini grururla taşır.
   10. Yayınevlerinin son zamanlarda çıkarttığı BDSM tarzındaki kitaplar hakkındaki düşüncelerin?
   Ben BDSM okumayı severim. Ülkemizde adlandırılmasada böyle bir çok kitap var. Reklam amacıyla şu aralar öne çıkıyor ama bu furyada yakında geçer. Erotikse bir kitap erotiktir alt türü neden bu kadar çok tepki grüyor anlamıyorum. Bilgili bir okuyucu tarzına göre alır okur. Zaten +18 diye uyarıyor seni.
   11. Aşağıda verdiğim kelimeleri tek kelime ile nasıl açıklarsın?
   Kitap: Tutku
   Yayınevi: Para kazanı.
   Sayfa sayısı. Türe göre, yazarı kim. Çok uzunsa ertelenir.
   Vikitap Çoook gelişcek o daha.
   Blog/un Bebeğime laf eden benden uzak dursun.
   Kitap fiyatları: Yorumsuz.

   Sil
 2. Efenim hoş sorularınız için teşekkür ediyorum, mersilerden bir demet. Bu arada cevaplarken çok eğlendim :)

  1.Kitap seçerken bloglardaki yorumları dikkate alır mısın?
  Düşüncelerine değer verdiğim kişilerin yorumlarını dikkate alırım. Bir de zevklerimiz uyuşuyorsa tadından yenmez:)
  2. Blogun senin için ne ifade ediyor?
  Benim stres topum, can yoldaşım :) Kendimi açtığım, kitap okuma aşkımı paylaşan tek varlık
  3. Ayda kaç kitap okursun?
  Ben yoğun değilsem ve sevmişsem günde 1 kitap bitiririm. Ama genelde 2-3 günde 1 kitap bitiriyorum. Bazen de sürünüyor, çünkü beğenmediğim kitapları yarım bırakamıyorum.Dolayısıyla her ay sayı değişiyor :)
  4. Takip ettiğin kitap serileri nelerdir?
  Fark ettim ki seri olarak coşmuşum bu sene. Gece Avcısı, Anita Blake, Hush Hush, Fifty Shades, Gabriel, Supernatural Kitapları, Tanrıça, Mahşerin 4 Atlısı, Karanlık Ateş, Josh Ware’in serisi, Ateşin ve Buzun Şarkısı, Historicalların çoğu seri zaten… Neyse daha devam etmeyeyim :)
  5. Vikitap ya da Goodreads kullanıyor musun? Vikitap’ı düzenli olarak kullanıyorum, Goodreads’e üye oldum ancak pek faal değilim
  6. Yarım bıraktığın kitap/lar?
  Kitap yarım bırakamam asla, ne kadar kötü olursa olsun illa bitiririm kendime işkence ederek. Yarım bırakmak istediğim ama okuduğum kitapların başında Tepeden Tırnağa – Laura Reese geliyor. Canan Tan kitapları da maalesef.
  7. Tercih ettiğin yayınevi/leri? Ephesus, Epsilon, Pegasus, Artemis, Arunas, Koridor, Martı, Dex diye uzayıp gidiyor :)
  8. Takip ettiğin blogları neye göre takip ediyorsun? Arkadaşın olduğu için mi, popüler olduğu için mi ya da yazılarını beğendiğin için mi? Vs.
  Genelde yazılanları sevdiğim için, ayrıca saygımdan ötürü beni itmediği sürece beni takip edenleri de takip ederim, bloglarını kesinlikle incelerim.
  9. En çok sevdiğin roman karakter tipi nasıldır?
  Normalde ben romance’lardaki içten aşk dolu, dıştan sert, mert, sahiplenici, esmer ve uzun boylu karakterleri severim. Biri de beni bulsun isterim :) Ayrıca Sherlock Holmes gibi zeki ve kendine özgü karakterleri de severim.
  10. Yayınevlerinin son zamanlarda çıkarttığı BDSM tarzındaki kitaplar hakkındaki düşüncelerin?
  BDSM bu sıralar çok popülerleşti, ben kötü bakmıyorum. Sadece bu alan revaçta diye 20 yıl önceki saçma kitapları ısıtıp önümüze koymasınlar diyorum. Sadistçe olmadığı, güzel ve sonunda aşk kazandığı sürece okurum :) Bir de bu tarzı sevemeyenler okumaya devam edip de bir yandan bu kitapların iğrenç olduğundan bahsetmesinler istiyorum. Demek ki size göre değil, bunu keşfettiyseniz okumayın, bizi de kendinizi de yormayın.
  11. Aşağıda verdiğim kelimeleri tek kelime ile nasıl açıklarsın?

  • Kitap – İhtiyaç
  • Yayınevi – Vezir de eder rezil de
  • Sayfa sayısı – Sevdiğin bir yazarınsa sonsuza kadar yolu olsun
  • Vikitap - Candır
  • Blog/un – Kanka olduk :)
  • Kitap fiyatları – Uçuk :/


  Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
 3. Tavsiyen için teşekkürler :)

  1.Kitap seçerken bloglardaki yorumları dikkate alır mısın?
  Genellikle kitap seçimimi bir konuya bağlı olarak seçiyorum,konuyla alakalı olanları araştırıyorum farklı tavsiyelere bakıyorum, yorumlara ise okuduktan sonra bakıyorum
  2. Blogun senin için ne ifade ediyor?
  Kendim olabildiğim alan, duruş, tavır...
  3. Ayda kaç kitap okursun?
  En az dört niteliğine göre değişiyor,çocuklarımın okuduklarını da okudugumu da hesaba katarsak 8-9 buluyor...
  4. Takip ettiğin kitap serileri nelerdir?
  Birara Harry potter, Sürek Avı,,,genellikle yazarları takip ediyorum..
  5. Vikitap ya da Goodreads kullanıyor musun?
  Her ikisini de kullanıyorum.
  6. Yarım bıraktığın kitap/lar?
  Okumak adına yok ancak yazmak adına kendi kitabım :)
  7. Tercih ettiğin yayınevi/leri?
  Yapı Kredi, İş Bankası ve MEB yayınları
  8. Takip ettiğin blogları neye göre takip ediyorsun?
  Arkadaşın olduğu için mi, popüler olduğu için mi ya da yazılarını beğendiğin için mi? Vs.
  Tarzından,uslubundan keyif ve pozitif enerji aldığım her blogu içeriğine takılmadan takip ederim,ojeler ilgi alanım olmamasına karşılık :) öğreneceklerim var diyerek okur takip ederim :)
  9. En çok sevdiğin roman karakter tipi nasıldır?
  İdealist,adil,güçlü ve illa da yakışıklı :))
  10. Yayınevlerinin son zamanlarda çıkarttığı BDSM tarzındaki kitaplar hakkındaki düşüncelerin?
  Arz talep meselesi tabiki, kafamızı kuma gömmekle yok sayamayız, insanlar sınırlarını bilmek yaşamak isteyebilir,edebiyatını da yapar, edebiyatın da ahlak normlarını dikte etmek gibi görevi yoktur...
  11. Aşağıda verdiğim kelimeleri tek kelime ile nasıl açıklarsın?

  Kitap-Düşünsel-Tinsel doyum,haz...
  Yayınevi- al birini vur ötekine
  Sayfa sayısı- nicelikten çok nitelik önemli
  Vikitap- sanal kütüphanem bana çeki düzen vermiştir vazgeçilmezdir
  Blog/un
  http://hanifedikbiyik.blogspot.com/
  Kitap fiyatları
  Ciddi rakamlar okuma oranını etkiliyor, kitaba daha rahat daha kolay ulaşabilmeliyiz...

  YanıtlayınSil
 4. 1.Kitap seçerken bloglardaki yorumları dikkate alır mısın?
  Aslında oldukça araştırırım ama inceleyip çok merak ettiğim kitapların yorumlarına bakmıyorum. Ben severim onlar sevmez kötü yoruma denk gelince hevesim kaçıyor
  2. Blogun senin için ne ifade ediyor?
  Hayat tarzım, ne kitaplarım ne de bloğum olmazsa günüm geçer. Bloğum sayesinde o kadar güzel insanlarla tanıştım, kaynaştım arkadaş oldum ki. Olmazsa olmazım ikisi de .
  3. Ayda kaç kitap okursun?
  Aslında çok hızlı kitap okuduğum için blogger arkadaşlar tarafından linç edilcem az kaldı ama en az 10 en fazla 20 kitabı buluyor Bu okuma hızıyla post da hazırlayabilsem mükemmel olur. Ama olmuyor(:
  4. Takip ettiğin kitap serileri nelerdir?
  1- Karanlığın Efendileri 2- Dark Serisi 3- Chicago Vampirleri Serisi 4-Brigherton Kardeşler Serisi 4- Hush Hush Serisi 5- LUX Serisi 6-Mefisto Anlaşmaları Serisi, Bu bana sorulmaz ki özellikle seri kitapları takip ederim bu liste sonsuza kadar gider. Bunlar son dönemde okuduklarım ve beğendiklerim.
  5. Vikitap ya da Goodreads kullanıyor musun?
  Vikitapda ktphc olarak, (orada oldukça yoğunum akıllara zarar) bulunuyorum. Goodreads’te de üyeliğim bulunmakta
  6. Yarım bıraktığın kitap/lar?
  Yok çok şükür.
  7. Tercih ettiğin yayınevi/leri?
  DEX, Ephesus, Pegasus, Artemis, Nemesis ve Epsilon
  8. Takip ettiğin blogları neye göre takip ediyorsun? Arkadaşın olduğu için mi, popüler olduğu için mi ya da yazılarını beğendiğin için mi? Vs.
  Öncelikle bir emek var kesinlikle ilk nedenim bu. İkincisi okuma tarzımız nerdeyse aynı olan bütün blogların yazılarını düzenli takip ederim. Genelde yorumsuz bırakmamaya çalışırım. Popülerlik benim kriterlerim arasında yer almaz, insan olsun yeter ;)
  9. En çok sevdiğin roman karakter tipi nasıldır?
  Bu çok sık değişmekle beraber bu aralar, Karanlığın Efendileri Serinin Maddox’u beni uçurmuş halde, Tanrım!
  10. Yayınevlerinin son zamanlarda çıkarttığı BDSM tarzındaki kitaplar hakkındaki düşüncelerin?
  Bilinçli okumak dediğimiz şey ülkemizde ne yazık ki oturan bir kavram değil. Popüler olması bir şeyin çok takip edilip konuşulması için yeterli bir sebep. Bu tür tabiî ki yayınlanmalı, o tarz kitap severler kitaplara ulaşabilmeli ama 12-13 yaşındaki kızların elinde bile görünce sorgulamadan edemiyorum. Benimde arada okuduğum bir tür ama çok beğendiğimi söyleyemem. Ben o türde kitap okuma tecrübesi edinmek adına okudum sadece.
  11. Aşağıda verdiğim kelimeleri tek kelime ile nasıl açıklarsın?

  • Kitap: Candır!
  • Yayınevi: Kandır!
  • Sayfa sayısı: Teferrüattır!
  • Vikitap: Yararlıdır.!
  • Blog/un: Sıcaktır, Herkese kapısı açıktır.
  • Kitap fiyatları : Fazladır.!

  YanıtlayınSil
 5. Merhabalar, beni de kattığın ve sorularıma cevap verdiğin için teşekkürler :) Şimdi gelelim senin sorularına :)
  1.Kitap seçerken bloglardaki yorumları dikkate alır mısın?-Evet kesinlikle dikkate alıyorum. Birkaç blogu ziyaret edip çeşitli fikirler edinmeden bilmediğim bir kitabı almıyorum artık.
  2. Blogun senin için ne ifade ediyor?-Seviyorum kendisini :)Bir sürü de kitapsever arkadaşla tanıştırdı beni daha ne olsun!
  3. Ayda kaç kitap okursun?-yaklaşık olarak 12-13 kitap bitiririm.
  4. Takip ettiğin kitap serileri nelerdir?-o kadar çok var ki...ev seriden geçilmiyor neredeyse. Paranormal seriler, tarihi romans serileri...
  5. Vikitap ya da Goodreads kullanıyor musun? Goodreads kullanıyorum ama vikitap kullanmadım henüz. Tavsiye eder misin?
  6. Yarım bıraktığın kitap/lar?Pek kitap yarım bırakmam. Ama en son sanırım Orhan Pamuk kitabını yarım bırakmıştım.
  7. Tercih ettiğin yayınevi/leri?-Benim sevdiğim türlerden daha çok kitap çıkardıkları için epsilon,pegasus ve artemis sanırım. Şimdilerde dex ve ephesus ta atağa kalktılar kütüphanemde.
  8. Takip ettiğin blogları neye göre takip ediyorsun? Arkadaşın olduğu için mi, popüler olduğu için mi ya da yazılarını beğendiğin için mi? Vs.-Blogları ilgi alanlarıma göre takip ederim. Tabi yazanın yazım tarzı,uslubu da benim için çok önemli. Sıcak ve samimi olduğunu hissetmeliyim. yoksa kendi blogum için de takip ettiğim bloglar için de izleyici sayısının çok-az olması önemli değil. dediğim gibi samimi bir ortam olsun yeter :)
  9. En çok sevdiğin roman karakter tipi nasıldır?-Ben iki cinste de güçlü karakterler okumayı seviyorum. Kararsız, kendinden emin olmayan, karakteri zayıf tipler beni gerçek hayatta da romanlarda da hasta ediyor.
  10. Yayınevlerinin son zamanlarda çıkarttığı BDSM tarzındaki kitaplar hakkındaki düşüncelerin?-Bu türde bir tek fifty okudum ve onda da bdsm den değil ama aradaki aşktan çok etkilendim. Bu tarz kitaplar benim ilgi alanıma girmiyor ama okuyanada saygım var. Yani kitap okusun insanlar da nasıl okursa okusun bence.
  11. Aşağıda verdiğim kelimeleri tek kelime ile nasıl açıklarsın?

  Kitap-tutku
  Yayınevi-sinir eder bazen
  Sayfa sayısı-kitap ne kadar güzelse o kadar çok olsun
  Vikitap-kullanmıyorum kullansam mı?
  Blog/un-hobim
  Kitap fiyatları- yüksek maalesef

  Sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 6. Teşekkür ederim cevapların için :) Vikitap sitesini ben tavsiye ederim. Goodreads'ın Türk versiyonu. Ama onun kadar da ayrıntılı ve çok üyesi olan bir site değil malesef.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. rica ederim çok keyifliydi benim için :) Vikitap'a da üye oluyorum hemen.

   Sil
  2. :) Üye olduktan sonra linkini gönderebilir misin? Oradan da seni takip etmek isterim :)

   Sil
 7. Canım çok teşekkür ederim öncelikle.Yoğunluktan dolayı internete girememiştim,yeni gördüm.Hemen cevaplıyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım :) Cevaplarını merakla bekliyorum :)

   Sil
 8. Canım cevapladım sorularını :) http://zamansozleri.blogspot.com/2013/01/liebster-blog-award-odulu.html

  YanıtlayınSil
 9. vikitap a girmişim ben haberim yok :) profilim http://www.vikitap.com/profil/The-Reading-Lady-153639...nasıl ekleniyor ben bilmiyorum ama the reading lady dersen bulunur sanırım :)

  YanıtlayınSil
 10. Öncelikle çok teşekkürler =D Aslında ilk yazdığında görmüştüm, soruları cevaplamam biraz uzun sürdü ne yazık ki ^.^ Cevaplandırırken eğlendim sayende. Bol bol öpüyorum. Bunlar da sorularının cevapları:

  1.Kitap seçerken bloglardaki yorumları dikkate alır mısın?

  Hayır, ben bloga ve içeriğine dikkat ederim. Ama bu yorumları okumuyorum demek değil ;)

  2. Blogun senin için ne ifade ediyor?

  Yazmaktan zevk aldığım, içimi döktüğüm ve sevdiğim her şeyin birarada olduğu bir gezegen.

  3. Ayda kaç kitap okursun?

  Kesin bir şey söyleyemem. Dikkat ettiğim bir konu değil ne yazık ki ^.^

  4. Takip ettiğin kitap serileri nelerdir?

  Ahh, aslında o kadar çok ki. Ama birkaçını saymam gerekirse; Anita Blake, Melez Sözleşmeleri, Gece Avcısı, Ölümcül Oyuncaklar, Lonca Avcısı, Olimpos Kahramanları, Ejderha Serisi (Dragon Kin), Sherlock Holmes ve daha nicesi....

  5. Vikitap ya da Goodreads kullanıyor musun?

  Goodreads kullanıyorum. Vikitap bana aynı kitaptan bir sürü olmasıyla korkutucu gelmişti.

  6. Yarım bıraktığın kitap/lar?

  Kitapları yarım bırakmayı sevmem ve alırken de kılı kırk yarar, araştırır öyle alırım. Ama bir kitabı yarım bırakmıştım. Nicholas Spark - Sevgili John

  7. Tercih ettiğin yayınevi/leri?

  DEX -fantastik cennetim *.*

  Epheus -hepsi olmasa da çoğunda anlaşıyoruz

  Martı -Sherlock Holmes bir aşktır <3 Tess Gerritsen ;)

  Artemis -Anita'M ve takip ettiğim serilerin çoğu sandıklarında

  Arkadya -kendileriyle blog turda tanıştık ve yenilerimden olma yolunda

  Aslında başkaları da vardı ama zamanla yollarımız ayrıldı.
  Bazılarınında kütüphanemde kitapları henüz az diye yazmıyorum ;)

  8. Takip ettiğin blogları neye göre takip ediyorsun? Arkadaşın olduğu için mi, popüler olduğu için mi ya da yazılarını beğendiğin için mi? Vs.

  Takip ettiğim blogları yazılarını okumaktan gerçekten zevk aldığım, eğlendiğim ve okurken bana birçok konuda bir şeyler keşfettirdiği için seçiyorum. Ama bazen sadece o anki ruh halime de bağlı olabiliyor =D

  9. En çok sevdiğin roman karakter tipi nasıldır?

  Artıyı ve eksiyi kendinde bulunduran ve bunlarla barışık olan. Güçlü, sert ve böyle olmasa da olmak için gerçekten çabalayan tarzda karakterleri okumayı seviyorum. Aaaa esprili ve kendine haslığı olmazsa olmazlardan ;) Kimse onun gibi olamaz ama Anita'nın binde biride olabilirlerse ne güzel :D

  10. Yayınevlerinin son zamanlarda çıkarttığı BDSM tarzındaki kitaplar hakkındaki düşüncelerin?

  Başkaları çıkarıyor diye biz de çıkaralım şeklinde değilde, "bu hikaye BDSM ama konusu da gerçekten güzel" diyerek çıkarırlar umarım. E.L. James'in kitabı bazı yerleri iyiydi ama yeteri kadar değil. Ondan daha iyi olanları gördüm bloglardaki yorumlarda. Umarım onları çıkarırlar.

  11. Aşağıda verdiğim kelimeleri tek kelime ile nasıl açıklarsın?

  Kitap, aşk

  Yayınevi, uçak

  Sayfa sayısı, karayolları

  Vikitap, goodreads

  Blog/un, hayatım

  Kitap fiyatları, giyotin

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Melis cevapların için :) Okurken ben de eğlendim saol canım :)

   Sil
 11. Ablacım bende seni mimledim :)) Ve işte sorularına cevaplar :)

  http://fightiingg.blogspot.com/2013/02/liebster-blog-award-mim1.html

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...