24 Kasım 2012 Cumartesi

Chicks with Sticks Serisi: Kördüğüm-Heidi BettsKitap Adı: Kördüğüm
Kitabın Orijinal Adı: Tangled Up in Love
Yazar Adı: Heidi Betts
Seri Adı: Chicks with Sticks
Seri Sıralaması:1/3
Türü: Günümüz Aşk
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 280
Çıkış Tarihi: Nisan/2012
Puanım: 10/10Kapak Yazısı: "Seksi ve eğlenceli. Karşı koymak imkânsız. Bayıldım!"
Lori Foster

"Heidi Betts romantik öykülere seksi, yeni bir soluk getiriyor. Muhteşem!"
Carly Phillips

"Neşeli ve benzersiz bir anlatım, çekici karakterler, akıcı diyaloglar bir araya gelip Kördüğüm'ün yılın en eğlenceli romantik hikâyesi olmasını sağlamış. Mizah ile erotizmi bir araya getirebilme yeteneği Heidi Betts'i günümüzün aşk romanı yazarları arasında üst sıralara yerleştiriyor."
Lisa Kleypas

"Yeni, ateşli, karşı konulamaz. Kördüğüm'ün her sayfasına bayılacaksınız."
Leanne Banks

Dylan Stone, Cleveland Herald gazetesindeki, Veronica Chasen'ın da başvurduğu işe kabul edilince iki gazeteci arasında amansız bir rekabet, köşe yazıları aracılığıyla sürdürdükleri bir savaş başlar. Birbirlerine bungee jumping veya rafting yapmak, dövme yaptırmak gibi konularda meydan okurlar, ilk pes eden yenilmiş sayılacaktır. Ama Veronica'nın son numarası, Dylan'ı belki de hayatının en zor işiyle karşı karşıya getirir. Victoria Dylan'ın örgü örmeyi öğrenemeyeceğini iddia eder.

Dylan babaannesinin bile yapabildiği bir şeyin kendisini korkutmasına izin verecek değildir. Bir atkı örecek, Veronica'nın her hafta toplanan örgü grubuna katılacak kadar cesurdur. Ancak insanın sinirine dokunacak kadar yakışıklı bir erkek olan Dylan örgü grubuna gelip bütün kadınları büyüleyince Veronica kendini çetrefilli bir düğümün içinde bulur ve bu düğüm aşka çok benzemektedir.

Öfkeleri sonsuza dek sürecek miydi?

Yoksa aşk, her düğümü çözecek kadar güçlü müydü?


Tek kelime ile harika bir kitaptı. Uzun zamandır bu kadar eğlenceli bir kitap okumamıştım. Benim favori hikayelerim genellikle erkeklerin bayanlar için uğraştıklarıdır. Bu hikayede aynısını görüyoruz (ki ben tam tersinin olacağını düşünerek okumaya başlamıştım). Dylan'ın tavrı çok güzeldi. Bir şeylerin kafasına dank ettiği ve Ronnie'nin tepkisinin aklına geldiği an çok güldüm. Kitabın son 10 sayfası bana göre en duygusal en güzel yeriydi. Charlotte Hala'ya bayıldım. Kızlardan gizli yaptıkları çok hoştu. (Çıkrık meselesi).

Ephesus yayınlarından okuduğum ilk kitaptı ve çevirisine bayıldım. Son derece akıcı bir dille çevrilmiş. Okurken sayfalar su gibi aktı. Serinin diğer kitaplarını da okuyacağım.
Chicks with Sticks Serisi
1.      Kördüğüm: Dylan ve Ronnie
2.      Seviyor Sevmiyor: Jenna ve Gage
3.      Bir Yumak Aşk: Grace ve Zack

1 yorum:

  1. Bu seriyi ben de okudum ve bayıldım. Artık binlerce romantik kitabın yazıldığı günümüzde böyle iyi örnekler okumak her geçen gün zorlaşıyor. Kördüğüm kitabını Hepsiburada'dan indirimli olduğu için almıştım. O kadar hoşuma gitti ki yazarın diğer 2 kitabını da aldım. Favorim Seviyor Sevmiyor oldu.

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...