13 Ağustos 2013 Salı

Chicago Vampirleri Serisi #2: Gece Isırıkları - Chloe NeillKitap Adı: Gece Isırıkları
Kitabın Orijinal Adı: Friday Night Bites
Yazar Adı: Chloe Neill
Seri Adı: Chicago Vampirleri Serisi
Seri Sıralaması: 2/9
Türü: Fantastik, Macera
Yayınevi: Optimum Kitap
Sayfa Sayısı: 402
Çıkış Tarihi: 2012
Puanım: 4/5Arka Kapak Yazısı: Vampirler Şikagoda Buna benzer manşetlerin, Rüzgârlı Şehrin bütün iyi vatandaşlarını, biz kan emici yaratıklara karşı silahlarına sarılmaları konusunda kışkırtacağını düşünebilirsiniz. Fakat bunun aksine bizim, yaklaşık on aydır Hollywood sosyetesine yakışır bir şöhretimiz var- her ne kadar, gerektiğinde eline bıçağı almış, gözü kara bir katil kadar tehlikeli olabilen paparazilerden kaçmaya çalışsak da. Sakın yanlış anlamayın. Şehirdekilerin, zombilerle dip dibe yaşamaya can attıkları söylenemez, ama yine de kalelerimize hücum etmediler… En azından şimdilik. Fakat bu durum Partileri öğrendikleri an değişecek, yani vampirlerin insanları bir koyun sürüsü gibi bir araya toplayıp onların kanını emdikleri şu toplu ziyafetleri. Aslında daha medeni vampirlerin çoğu partilere karşı çıkıyor ama tabii bu durum, üst düzey ailesinin gözüne girmeye çalışan, çaylak bir gazeteci için pek de bir şey ifade etmiyor. İşte bu yüzden, yüzlerce yıldır hayatta olmasına rağmen yine de harika görünen Liderim EthanSullivan benden, yüksek sosyetenin mensubu ailemle yeniden bağlantıya geçip insanlarla vampirler arasında bir arabulucu olmamı istiyor ve tabii, medyanın tabiatımızın en berbat yanlarını öğrenmesine engel olmamı. Fakat biri vampirlerle insanların iyi anlaşmasını istemiyor, uzun zamandır içinde kin besleyen biri… Alışılmadık karakterler ve smokinin o baştan çıkaran cazibesi… Enfes. Seksi, hoş, harika. Herkes mutlaka okumalı.


"Okuyucuların karşısına ilk kez çıkan ChloeNeill, uykusuz bir gecemin sebebi oldu! Son derece ilgi çekici, isteksiz vampir kahramanı ve onun titizlikle kurgulanmış dünyasıyla, daha ilk sayfadan bu kitaba kendimi kaptırdım ve kitabı gece boyunca elimden bırakamadım. Merite âşığım ve bu masalsı yeni serinin diğer kitaplarını da sabırsızlıkla bekliyorum."

USA Todayin çok satan DejaDemon kitabının yazarı, Julia Kenner

"Vampir Merite takılıp kaldım. Kitap seksi, enfes, harika. Mutlaka okunmalı!"

TheDemonKingAndIın yazarı, CandaceHavens

"Chloe Neill romanında bizi akıllı, güçlü, sadık ve bir vampir olarak yeni kimliğini gayet soğukkanlı bir şekilde kucaklayacak kadar korkusuz bir başkahramanla tanıştırıyor. Meritin üçüncü macerasını da dört gözle bekliyorum."

Ulusal çok satan Retribution yazarı, Jeanne C. Stein

"Şehirde yeni bir yetenek var ve kalıcı da olacak! Neill yalnızca inatçı ve eğlenceli bir kahraman yaratmakla kalmıyor, bunu bir de ilgi çekici ve gerçekten mükemmel karakterlerle destekliyor!"

Romantic Times

Yorumum: Yeni vampirimiz Merit’in maceraları devam ediyor! Serinin ikinci kitabı da en az birinci kitap kadar güzeldi ama tempo olarak daha düşüktü. Yazarımız bu kitapta daha çok vampir politikaları, çekişmeleri ve vampirlerimizin karar almaları vb.  konulara yer vermiş.

Vampir liderimiz Ethan ve Merit arasındaki çekişme devam etmektedir. Merit, bazen uysal bazen de bir önceki kitaptaki gibi asi davranışlar göstermektedir. Yani bir nevi okurken kızımızın nerde ne yapacağını hiç kestiremiyorsunuz. Bir bakmışsınız Ethan’ı hayatı pahasına korumakta, bir de bir bakmışsınız liderine meydan okumaktadır!

Ethan ise zavallım lider olmasına lider ve halkına da iyi davranan bir hükümdar ama gelin görün ki bir ihanet davasıdır sürüp gitmektedir! Kendisi ilk kitapta ihanete uğramıştı ve şimdi yine çok güvendiği adamlarından birinin ihaneti ile karşı karşıya kalmıştır.  Cadogan muhafızı olan Merit ve Ethan ihanet eden kişiyi bulacaklar mıdır yoksa tehditler doğrultusunda kaderlerine boyun mu eğeceklerdir?

Seri Sıralaması
1.      Bazı Kızlar Isırır (Some Girls Bite)
2.      Gece Isırıkları (Friday Night Bites)
3.      Bir Isırık Daha (Twice Bitten)
4.      Sert Isırık (Hard Bitten)
5.      Drink Deep
6.      Biting Cold
7.      House Rules
8.      Biting Bad
8,28. Kicking It
8,5. Howling For You
9.      Wild Things
10. Blood Games
10,5.  Lucky Break
11. Dark Debt
12. Bilinmiyor
13. Bilinmiyor


Alıntılar:

“Bence sen ve Ethan, şu kalin yarısında en iyi diğer yarısında arkadaş yazan kolyelerden almasınız. Onu birbirinize olan sonsuz bağlılığınızın bir simgesi olarak taşıyabilirsiniz.”

……………………………………………………..

“Detroit diyorum Merit. Kim Detroit’de 3 ay kalabilir?”
“Yaklaşık bir milyonluk Detroit halkı desem yanlış olmaz sanırım.”
……………………………………………………..

“Yemek yemem gerek.”
“Senin her zaman yemek yemen gerek.”
“Ya yemek ya da kan Ethan. Ve şu an arabada yalnızca ikimizin olduğu düşünülürse, yemek çok daha zahmetsiz olacaktır, sence de öyle değil mi?”

Herkese bol kitaplı günler!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...