12 Ağustos 2013 Pazartesi

Chicago Vampirleri Serisi #1: Bazı Kızlar Isırır - Chloe NeillKitap Adı: Bazı Kızlar Isırır
Kitabın Orijinal Adı: Some Girl Bite
Yazar Adı: Chloe Neill
Seri Adı: Chicago Vampirleri Serisi
Seri Sıralaması: 1/9
Türü: Fantastik, Macera
Yayınevi: Optimum Kitap
Sayfa Sayısı: 408
Çıkış Tarihi: 2012
Puanım: 4/5
Arka Kapak Yazısı: Beni öldürdüler. Beni iyileştirdiler. Beni dönüştürdüler.

Doğru tabii, bir yüksek lisans öğrencisinin hayatı tam anlamıyla göz kamaştırıcı olamazdı ama sonuçta o benim hayatımdı işte. Ve Chicago vampirleri dünyaya varlıklarını açıklayana, ardından serseri bir vampir bana saldırana kadar gayet de iyi gidiyordu. Ama o serseri, kanımdan sadece bir yudum almıştı ki başka bir kan emici geldi ve onu korkutup kaçırdı. Ve bu yeni gelen, hayatımı kurtarmanın en iyi yolunun, beni yaşayan bir ölüye çevirmek olduğuna karar verdi.

Sonradan öğrendim ki, beni kurtaran kişi Cadogan Evindeki vampirlerin lideriymiş. Artık tez araştırmamı, Kenwoodda bulunan ve Ethan Sullivanın boyunduruğu altındaki vampirlerle dolu bir malikâneye nasıl ayak uydurulacağı üzerine yapıyordum. Tabii ki uzun boylu, yeşil gözlü, dört yüz yaşında bir vampir olarak yüzyılların kazandırdığı cazibeye de sahipti Sullivan ama ne yazık ki benim sadakatimi ve hizmetimi de bekliyordu. Gerçek buydu...

Fakat gelişmekte olan güçlerim (birdenbire bazı silahlara şaşırtıcı derecede yatkınlığım olduğunu öğrenmem), rahatsız edici bir güneş ışığı alerjisi ve Ethanın tutumu endişelerim arasında son sıradalardı. Biri hâlâ beni öldürmek istiyordu. Bu beni ısıran Serseri vampir mi yoksa rakip evlerden bir vampir miydi? Ya da meşale taşıyanlar vampir çetesinden biri miydi?

Chicagonun gece hayatına kabul edilmem bir savaşın belki de ilk kıvılcımı olacaktı. Ve birilerinin kanı dökülecekti.

"Son derece etkileyici.. Harika bir seri."
USA Todayin Çok satan yazarı Julie Kenner

"Harika, çekici ve zevkli... Mutlaka okumalısınız."
The Demon King and Iın Yazarı Candace Havens

"Okuyucuların coşkuyla destekleyecekleri ukala bir kadın kahramanımız var. Buna bir de diğer eğlenceli karakterleri ve dumanı üstünde tüten cinsel gerilimi ekleyin. İşte elinizdeki kitap bu müthiş bileşimin bir ürünü."
Dead If I Donun ülke genelinde çok satan yazarı Tate Hallaway

Yorumum: Chicago Vampirleri serisinin ilk kitabı Bazı Kızlar Isırır’ı bir fantastik sever olarak beğendim! Özellikle uslanmaz asi kızımız Merit’in vampirliğe alışma süreci ve Lideri Ethan ile olan ilişkisi okunmaya değerdi.

Kitabımızda vampirler yüzlerce yıldır insanlardan gizli bir şekilde yaşamışlardır. Ancak varlıkları birkaç aydır bilinmekte ve bu durumun ortaya çıkması hem vampir aleminde hem de insanlarda huzursuzluk yaratmaktadır. Tam da böylesi bir dönemde kahramanımız Merit vampire dönüştürülmüştür! Hem de kendi isteği dışında! Kitabımızda, insanların vampire dönüştürülmesi durumunda, dönüşen kişinin rızasının alınması gerektiği yazmaktadır. Merit de isteği dışında vampire dönüştürüldüğü için zor bir alışma süreci geçirmektedir. Özellikle onu vampire çeviren vampir efendisi Ethan’dan hem nefret ediyor hem de vampirimizin çekimine kapılıyorken durum daha da zorlaşıyor!


Vampirler evlerde hep beraber yaşamaktadırlar. Evlerin dışında yaşayan vampirlere ise Serseriler denilmektedir. Chicago’da da 12 tane vampir evi bulunmaktadır. Bir de evlerin bağlı olduğu heyet vardır. Kızımızda Chicago’nun en eski dört evinden biri olan Cadogan Evi’nin bir üyesidir artık! 

Serinin adına bakarak, kitabımın vampirler hakkında olduğunu düşünmeyin. Evet genel olarak vampirler hakkında ama içerikte bolca da diğer fantastik öğelerde yer almaktadır. Hatta Merit’in en yakın arkadaşı Mallory bir büyücüdür!

Alıntılar:
“Sence seni ilk ısıran vampir hayatta kalmanı mı istiyordu?”
“Ona bunu sorma şansım olmadı.”
“Saf olma.”
……………………………………………..
“Geçmişte kim olduğunu biliyordun. Bense şu an senin kim olduğunu biliyorum Merit ve olacağın kişiyi de.”
“Ne olacakmışım?”
“Benim. Benim vampirim. Benim halkımın bir üyesi.”
……………………………………………..
“Bayağı iyi görünüyor; tabii koca memeli, şehvetli, görkemli tiplerden hoşlanıyorsan.”
“Korkarım ki… korkunç bir moda anlayışına sahip, inatçı ve esnek kumralları çekici bulmayı başladığımı fark ettim birden.”
……………………………………………..
“Yerini unutma yeni üye.”
“Sanki unutmama izin veriyorsun da.”
“Birileri hatırlatmak zorunda sana.”Seri Sıralaması
1.      Bazı Kızlar Isırır (Some Girls Bite)
2.      Gece Isırıkları (Friday Night Bites)
3.      Bir Isırık Daha (Twice Bitten)
4.      Sert Isırık (Hard Bitten)
5.      Drink Deep
6.      Biting Cold
7.      House Rules
8.      Biting Bad
8,28. Kicking It
8,5. Howling For You
9.      Wild Things
10. Blood Games
10,5.  Lucky Break
11. Dark Debt
12. Bilinmiyor
13. Bilinmiyor

Seriye devam edeceğim. Merit’in maceralarını merak ediyorum.

Herkese bol kitaplı günler!!2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...