11 Ağustos 2017 Cuma

Mim: Aklımda Deli Sorular

Herkese merhaba!!

Belle'nin Kütüphanesi'nde bir mim görmüştüm. Sorular hoşuma gitmişti ama bir türlü yapmaya fırsatım olmamıştı. Birden aklıma gelince ve de hazır müsaitken yapayım dedim. Evet evet, etiketlenmediğim bir mimi yapıyorum :p

1.      Almaktan vazgeçmediğin bir şey var mı?
Kitap dışında mutfak aletleri ve kozmetik. Mutfağı çok sevdiğim için yeni ürünlerle yeni tarifler denemeye bayılırım. Kozmetik de ilgi alanlarımdan biri. Yalnız ihtiyacım olduğu kadarını satın almayı tercih ediyorum.

2.      Büyük, kocaman bir acı hissettin mi?
Hem psikolojik hem fiziksel olarak maalesef hissettim. Fiziksel acı başka olaylara kıyasla az hissetmiş olabilirim ama psikolojik olarak artçıları devam etti. Allah kimseye yaşatmasın diyorum.

3.      Altın günlerine dair korkunç bir anın var mı?
Ayy ben altın günlerine bayılırım. :D Çalışmasaydım kesinlikle altın, dolar, euro, kahve... Her güne katılırdım. Zaten mutfağı çok seviyorum. Bol bol yeni tarifler denerdim. Hem sonrasında yedirecek insan aramaktan kurtulmuş olurdum. Kih kih kih... Kısacası nerede gün, orada ben :D4.      Özel bir yeteneğin olsa ne olsun isterdin?
Zamanda yolculuk yapmayı isterdim. Son zamanlarda izlediğim 12 Monkeys sağ olsun :D


5.      "Etraf ne der?" diye düşünmeden hareket edebilir misin?
Yaşadığımız toplum için maalesef çok zor. Başka şartlar altında yaşasaydım umurumda olmazdı ama maalesef toplum içinde belirli kalıplara sıkıştırıldığımız için sınırın ufak da olsa dışına çıktığımızda el alem ne der yanılgısına düşünüyoruz.

6.      Hangi mevsimi seversin?
Kış *_* Kitap, kahve, yağmur ya da kar üçlüsü *_*
Çay, kek ya da kurabiye, dizi ya da film üçlüsü *_* Vazgeçilmezim.7.      Blog yazmak sana ne kattı?
Çok güzel dostluklar kazandım. Bu dostlukları sanal alemden gerçek yaşamımı katmışsam ve çok sevdiğim insanlar olmuşlarsa blogumun sayesindedir. İyi ki blogum var, iyi ki bu blogla tanıdığım canlar var *_*

8.      En sevdiğin dizi, film, animasyon ve kitap nedir?
Dizi: Birçok dizi izledim ve izliyorum ama en sevdiğim dizi diyebileceğim bir dizi maalesef ki yok. İzlemekten keyif aldıklarım: CSI serisi, Arrow, 12 Monkeys, Criminal Minds...

Film: En değil ama birçok kez izlediğim ve izlemeye devam edeceğim filmler var: Inception, Titanik, Açlık Oyunları 1 ve 2. film, Yüzüklerin Efendisi serisi.

Animasyon: Cıks yok o.O

Kitap: En sevdiğim kitap diye seçeceğim bir kitap yok. Okuduğum ve sevdiğim o kadar çok kitap var ki... Ama bende yeri apayrı olan kitaplar var. Fantastik kitaplarla tanışmamı sağlayan seri Yüzüklerin Efendisi ve tarihi romanslarda okuduğum ilk kitap olan Son Söz Aşkın yeri ayrıdır.

Belle'nin Kütüphanesinde gözüme kestirdiğim bir mim daha var. Belki yakın zamanda onu da yaparım. Gelelim benim etiketlediklerime. One Better Day ve Evil'in Dünyası.

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!

Herkese bol kitaplı günler!!


5 yorum:

 1. Çok güzel yazmışsınız elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Şu Google gmailde ciddi sorun var. Attığın mesajı 3 gün sonra haber verdi :/ Tabi mesajı görür görmez geldim.

  Altın gününe tek sıcak bakan blogger sen olabilirsin :D Zamanda yolculuk harika olurdu özellikle geçmiş zamanları seven ben için 😍 Kış güzeldir, fazla üşütse de vazgeçemem ondan 💓

  Mimi yapan ellerine sağlık, diğer mimi de bekliyorum 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olsun olsun :)

   Hahaha altın günlerini seven yegane insanlardan biri olabilirim :D

   Teşekkür ederim :))

   Sil
 3. Eğlenceli bir yazı olmuş...

  Elinize sağlık

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...