23 Mayıs 2017 Salı

The Witch Hunter #2: Kral Katili - Virginia Boecker

Kitap Adı: Kral Katili
Kitabın Orijinal Adı: The Kİng Slayer
Yazar Adı: Virginia Boecker
Seri Adı: The Witch Hunter
Seri Sıralaması: 2/2 + 2 novella
Türü: Fantastik, Genç-Yetişkin, Macera
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Sayfa Sayısı: 400
Basım Tarihi: 2016
Puanım: 4/5


Arka Kapak Yazısı: Çember tamamlanacak. Onu kurtaracağını düşünerek verdiğim mühür onun laneti olacak. Uzun süre önce bensiz başlayıp beni içine çeken bu tarihi birime görevi bana düşecek.

"Sanırım sen, benim ya en büyük  zaferim ya da en büyük hatam olacaksın. Zaman gösterecek."

Eski cadı avcısı Elizabeth Grey, Harrow'un büyülerle korunan köylerinden birinde saklanıyor, Anglia Krallığı'nı zorla ele geçiren Lord Blackwell'in kellesi için biçtiği bedelden kaçmaya çalışıyordu. Karşı karşıya geldikleri son seferde Blackwell büyük bir yara almıştı ama güce olan tutkusu günbegün artıyordu. Kurallarına karşı gelenlerle karşılaşacağı bir savaş için hazırlanıyordu: Elizabeth ve onun yanında yer alan cadılar ve büyücüler.

Onu büyülü bir koruma ve iyileştirme gücü veren mührünü kaybeden Elizabeth'in gücü şimdi hem fiziksel hem de psikolojik olarak sınanıyordu. Savaş her zaman fedakarlık anlamına gelirdi ancak iyi ve kötü arasındaki çizgi gittikçe bulanıklaşırken Elizabeth, sevdiklerini kurtarmak için ne kadar ileri gitmesi gerektiğine karar vermeliydi.

Yorumum: İki kitaplık mini bir serinin sonuna geldik. Böyle iki kitaplık mini seriler beni hep düşündürür. Ya tek kitabın uzatılmış hali ya da olayların kısa kısa değinildiği bir kitap olarak görürüm. Bu seride kısa olarak anlatılan kategoriye giriyor. Özellikle ikinci kitapta bazı olayların üstün körü anlatıldığını düşünüyorum.

Yine macera yine heyecan! Elizabeth'in hayatı bir koşturmaca içinde geçiyor. Ya saklanıyor ya da savaş hazırlıklarında bulunuyor. Elizabeth'in John ile yaşadığı duygusallık da kitabımızda yer alıyor. Açıkçası ben bu duygusallık kısmını çok sevmedim.  Sanki karakterler robottu da mantıken yapmaları gereken şeyleri yapmışlar gibi hissettim. İkili arasında bir şeyler olacağı bariz belliydi ancak derine indiğimde içinin çok da doldurulmadığını gördüm.
İşin fantastik boyutuna gelirsem burayı ise fazlaca sevdim. Özellikle bir iki tane ters köşe olay vardı ki birini tahmin etsem de hoşuma gitti.


The Witch Hunter Seri Sıralaması
0,5. The Healer
1.      Cadı Avcısı (The Witch Hunter)
1,5. The Chase
2.      Kral Katili (The King Slayer)

Seriyi sevdim mi sevdim ama daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Bazı yerlerde boşluklar ve hızlı geçişler vardı.

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!

Herkese bol kitaplı günler!!


2 yorum:

  1. Bu seriye nasıl 5 üzerinden 4 verdiniz anlam veremedim açıkçası :) kitapta bir kere final yoktu. :) O kadar kötü final okumamıştım hiç :)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. O sizin görüşünüz, bu benim :) Bana göre 4'lük bir kitap.

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...