13 Şubat 2017 Pazartesi

Şanslı Liman Serisi #1: Aşka Yolculuk - Jill Shalvis

Kitap Adı: Aşka Yolculuk
Kitabın Orijinal Adı: Simply Irresistible
Yazar Adı: Jill Shalvis
Seri Adı: Şanslı Liman Serisi
Seri Sıralaması: 1/12 + 5 novella
Türü: Günümüz Aşk, Romans, Yeni-Yetişkin
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa Sayısı: 325
Basım Tarihi: 2014
Puanım: 4,5/5Arka Kapak Yazısı: Şanslı Liman serisiyle tanışın. Hayal kırıklığı, yeni başlangıçlar için yeşeren umutlar, eğlence, heyecan ve aşk bu kasabada sizleri bekliyor.

Maddie Moore Los Angeles'daki hareketli hayatının en önemli parçası olan sevgilisini ve işini kaybeder. Hayatındaki boşluğu bir daha hiç dolduramayacağını düşünürken, çok fazla tanıma imkanı bulamadığı annesinden kendisine ve farklı şehirlerde yaşayan iki kız kardeşine bir otelin miras kaldığını öğrenir.

Oteli görmek için Şanslı Liman kasabasına doğru yola çıkar. Yolda karşılacağı sürprizler ve Şanslı Liman, hayatına yepyeni bir yön verecek ve ona çok önemli bir şey öğretecektir: Aşk en beklenmedik anlarda gelir.

Yorumum: Jill Shalvis, tek bir kitapla bile yüreğinize dokunacak bir yazar. Özellikle de romans tarzındaki kitapları seviyorsanız sizi etkileyecek ve favori yazarınız olmaya aday olacak bir yazım tarzı var.

Ben genelde romans kitaplarında, küçük ada ya da kasabalarda geçen hayatları okumayı çok severim. Kimin ne yaptığı anında herkesçe duyulan, bol dedikodulu hayatlar! Bu nedenle Şanslı Liman Serisi tam benlik bir seri. (Kih, kih, kih...)

Maddie'nin annesinden dolayı iki tane kız kardeşi vardır. Çok görüşmeyen bu üçlü, anneleri ölünde onlara miras kalan bir otel sayesinde bir araya gelirler. Chloe ve Tara'nın oteli işletme gibi bir çabası yokken, Maddie tam tersi burada kalıp otelle ilgilenmek istemektedir. Çünkü genç kadın hem sevgilisinden ayrılmış hem de işini kaybetmiştir. Bu otel onun için çok önemlidir. Karşısına çıkan yakışıklı ve kafa karıştırıcı bir adam olan Jax Cullen'ı da unutmamak gerekir.


Şanslı Liman Serisi Seri Sıralaması
1.      Aşka Yolculuk (Simply Irresistible) - Maddie Moore ve Jax Cullen
2.      Küçük Tatlı Heyecan (The Sweetest Thing) - Tara Daniels ve Ford Walker
2,4. Heating Up the Kitchen: Recipes with Love from Lucky Harbor
2,5. Small Town Christmas
3.      Sırılsıklam Aşık (Head Over Heels) - Chloe Traeger ve Şerif Sawyer Thompson
4.      Aşk Şans İşidir (Lucky in Love) - Mallory Quinn ve Ty Garrison
5.      Bir Hayalin Peşinde (At Last) - Amy Michaels ve Matt Bowers
6.      Belki Bir Gün (Forever and a Day) - Grace Brooks ve Joshua Scott
6,5. Under the Mistletoe
7.      It Has to Be You - Ali Winters ve Luke Hanover
8.      Always on My Mind - Leah Sullivan ve Jack Harper
8,5. A Christmas to Remember
9.      Once in a Lifetime - Aubrey Wellington ve Ben McDaniel
10. It's in His Kiss - Becca Thorpe ve Sam Brody
11. He's So Fine - Olivia Bentley ve Cole Donovan
12. One in a Million - Callie ve Tanner
12,5. Merry Christmas

Birbirinden tamamen ayrı özellikleri olan, farklı şehirlerde büyümüş bu üç kız kardeşin beraber yaşamaya alışmalarını okumak çok keyifliydi. Ada'nın dedikoduları, oteli ayakta tutma çalışmaları, birbirlerini tanıma çabaları kurgu içine çok güzel yedirilmişti.

Kurgunun geçtiği adayı, karakterleri ve onların yaşam şekillerini pek bir sevdim. İkinci kitabı da okudum, seriye üçüncü kitaptan devam etmek dileğiyle.

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!


Herkese bol kitaplı günler!!


4 yorum:

  1. Ooo çok uzun bir serimiş ama ilgimi de çekmedi değil :)) Bu arada blogumda kitaplarını okuduğumuz erkek karakterlerle ilgili bir saval başlattım Bakalım kim galip olacak?? Muhakkak seni ve blogunun güzek takipçilerinide etkinliğime davet ediyorum:)) Bu da linki: http://birkitapolsam.blogspot.com.tr/2017/02/fantastik-karakterler-savas-kotu.html

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Çok uzun ama güzel bir seri :) Yazına bakacağım :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...