15 Aralık 2012 Cumartesi

Hellions of Halstead Hall #4: Vahşi Bir Lordun Kollarında-Sabrina Jeffries
Kitap Adı: Vahşi Bir Lordun Kollarında

Kitabın Orijinal Adı: To Wed a Wild Lord

Yazar Adı: Sabrina Jeffries

Seri Adı:  Hellions of Halstead Hall

Seri Sıralaması:4/6

Türü: Historical Romance

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Sayfa Sayısı: 373

Çıkış Tarihi: Kasım/2012

Puanım: 10/10

Arka Kapak Yazısı: Büyükannesinin ültimatomunu yerine getirmek isteyen Lord Gabriel Sharpe, kendisine çok ihtiyacı olduğunu sandığı hırçın bir kızın peşine düşer. Ve sonra durum tamamen tersine döner…

Gözü pek bir adam olan Gabe Sharpe'ın yaptığı her şey gibi, Virginia Waverly ile flört etmek de büyük bir oyundur. Erkek kardeşi Roger'ın Lord Gabriel'a karşı yarışırken ölmesinden beri, Virginia delidolu lordu kendi oyununda yenerek ondan intikam almak istemektedir. Ama Lord Gabriel'a kendisiyle yarışması için meydan okuduğunda, "Ölüm Meleği" olarak tanınan yakışıklı lord ona evlenme teklif ederek karşılık verir! Gabe, Virginia'nın maddi durumunun kötü olduğunun farkındadır - evlenip her ikisinin de sorunlarını ortadan kaldırmamaları için herhangi bir sebep görememektedir. Virginia onun teklifi karşısında dehşete düştüğünü söyler ama öpücüklerine verdiği karşılık hiç de öyle söylememektedir. İkisi Roger'ın ölümünün arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmaya başlarken, Gabe risklerin en büyüğüne girerek cesur güzele tüm miraslardan daha değerli bir şey teklif eder: gerçek aşkı.

"Jeffries, Sharpe ailesi destanına güzel bir eklemede daha bulunuyor… Hızlı temposu, esprili diyalogları ve hayli etkileyici olan orijinal karakterleri Jeffries'in kitaplarını diğerlerinden ayırıyor. Elinizdeki kitap da, serinin eski hayranlarını memnun edeceği gibi bu destana bir sürü yeni hayran kazandırmaktan da geri kalmayacak."
Publishers Weekly

"Jeffries'in son derece eğlenceli olan Hellions of Halstead Hall serisine yaptığı bu son ekleme, içine bol bol tutku aşılanmış, tehlikeli entrikalarla çeşnilendirilmiş ve tam olması gerektiği kadar mizah öğesiyle kıvama getirilmiş harika bir spesiyalite." Booklist

Yorumum: Favori serimin dördüncü kitabını bitirmiş bulunuyorum. Bu seriye bayılıyorum. İçindeki aile bağları, kardeşlerin birbirlerine olan düşkünlükleri, her an birbirlerinin yanlarında olmaları ve aşka giden yolda destekleyici olmalarını seviyorum.

 

Bu kitapta 4. kardeş Gabe ve Virginia Waverly’nin hikayesini okumaktayız. Bundan yedi sene önce Gabe ve Virginia’nın ağabeysi yarışırken, Virginia’nın ağabeysi yarış sırasında ölmüştür. Gabe, bu ölümün üzüntüsünü ve acısını senelerdir çekmektedir. Virginia ise ağabeysinin ölümüne sebep olan adamdan intikam almak istemektedir. Amacı adamla yarışmak ve onu yenerek sosyeteye rezil etmektir. Buna karşın Gabe’in amacı ise genç kadınla evlenmek ve tüm bu olaylara son vermektedir.

Virginia, yıllardır düşman olarak gördüğü Gabe ile evlenmeyi kabul edebilecek ya da daha da önemlisi onu sevebilecek midir? Gabe, genç kadınla sadece bir kefaret için mi evlenecektir yoksa bu uğurda Virginia’ya aşık mı olacaktır?

Gabe’in, Virginia’ya olan tavrı çok güzeldi. Genç kadını kıskanması, onunla flört etmek için ahırda bir seyis gibi çalışması (kendisi bir lord olduğu için böyle bir şey yapması pek beklenmiyor) hoştu. Genellikle tarihi romanlarda erkek karakterler çapkın ve peşlerinde bir sürü kadın olur. Bu da kadın karakteri kıskançlık krizine sokar. Bu kitapta ise böyle bir şey yoktu. Tam tersi Virginia’yı kıskanan Gabe’di. Hem de kendi kuzeninden! Gerçi kıskanması için elinde somut nedenler vardı ama neyse! Kendisine neden “Ölüm Meleği” denildiğini bu kitapta daha iyi anlıyoruz. Ayrıca bu konu hakkındaki Gabe’in düşünceleri de son derece duygusaldı.

Kitapta en eğlendiğim yerlerden biri de Gabe’in büyükannesi Hetty ve Virginia’nın büyükbabası General’in arasında geçen konuşmalardı. Meşhur büyükannemiz Hetty, çocukların evlenmesini istemekte, General ise buna kesin karşı çıkmaktadır. İkilimiz arasındaki diyalogları okumak eğlenceliydi.

Kitaptan birkaç alıntı:

Gabe, “Bir sonraki dansı, bana lütfederseniz çok sevinirim.”
Virginia, “Sülüklerle dolu bir fıçıya dalmayı tercih ederim.”
…………………………………………………………………………

“Aslına bakarsan, onunla evlenmeyi düşünüyorum.”
Hetty şaşkınlıkla torununa baktı. “Senden nefret etmesine rağmen mi?”
Gabe suratını astı. “Neden herkes böyle söyleyip duruyor?”
“Çünkü bu doğru.”
…………………………………………………………………………

Lyons, “Sana olan nefreti onu kazanmana ciddi şekilde engel olacak. Özellikle de kadınlarla aranın pek iyi olmadığı düşünülürse.”
“Ne? Elbette kadınlarla aram iyi.”
“Ölüm Meleği olduğun için peşini bırakmayan metresleri ve dulları kastetmiyorum. (…) Ama o saygın bir kadın ve onun gibileri incelik gerektirir. Onları yatağa atmaktan daha fazlasını yapmalısın. Onlarla konuşmalısın.”
Gabe alaycı bir ses çıkardı. “Kadınlarla gayet iyi konuşabiliyorum.”
“Atlar dışında herhangi bir konu hakkında konuşabiliyor musun sen?

Yazar favorim, seri favorim, çeviri gayet düzgün, kapak tasarımı orijinal ve konusu da iyi olunca bir kitaptan daha ne isteyeyim? Seriyi herkese tavsiye ederim. Ama favorim hala serinin üçüncü kitabı olan “Sır Gibi Sakladım”.

NOT: Yazar beş kitaplık seriyi altı kitaba çıkartmış Son kitap, kendisini bu kitapta tanıdığımız Virginia'nın kuzeni Pierce Waverly'nin ve Mrs. Camilla Stuart'ın hikayesi. Kitabın adı "Twas the Night After Christmas".

Serinin diğer kitapları hakkındaki yorumlarıma buradan bakabilirsiniz:

 Hellions of Halstead Hall Serisinin sıralaması şu şekildedir:
1. The Truth About Lord Stoneville (2010): Bozulan Yeminler, Oliver ve Maria
2. A Hellion in Her Bed (2010): Yatağımdaki Serseri, Jarret ve Annabel
3. How to Woo a Reluctant Lady (2011): Sır Gibi Sakladım, Minerva ve Giles Masters
4. To Wed a Wild Lord (2011): Vahşi Bir Lordun Kollarında, Gabe ve Virginia Waverly
5. A Lady Never Surrenders (2012): Son Çarem, Celia ve Jack Pinter

6. Twas the Night after Christmas: Öyle Bir Geceydi ki - Pierce ve Camilla

Keyifli okumalar!!! 

2 yorum:

  1. Paylaşım için teşekkürler sevgili kitap tutkusu. Bu tarz kitaplar yolculuklarda çok rahat okunuyor.Ama benim için seçmesi en güç kitaplarda bunlar .Madem tavsiye ediyorsun bu seriyi ben de edineyim :)

    YanıtlayınSil
  2. Merhaba Selmin, ben teşekkür ederim. Bu tarzı seviyorsan okumanı tavsiye ederim. Hoş bir seri ve konusuda güzel. Keyifli okumalar :)

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...