14 Eylül 2014 Pazar

Son Adım Aşk - Kimberly FiskKitap Adı: Son Adım Aşk
Kitabın Orijinal Adı: Lake Magic
Yazar Adı: Kimberly Fisk
Türü: Günümüz Aşk, Dram
Yayınevi: Martı Yayınları 
Sayfa Sayısı: 448
Basım Tarihi: 2014
Puanım: 4/5


Arka Kapak Yazısı: İki Kayıp Ruh Tek Bir Aşkta Buluşursa...

Jenny, dokuz ay önce ölen nişanlısıyla birlikte kurdukları taşımacılık şirketinin sahibi genç bir kadındır. Nişanlısı Steven'ın yasını tutan Jenny bir süredir kötü giden işleriyle de ilgilenememektedir. Bu sırada ortaya çıkan Jared adında gizemli bir adamın beklenmedik talepleri kadının hayatını alt üst etmenin eşiğine getirir. Ölen nişanlısının arkadaşı olan Jared, şirketin kuruluşu sırasında verdiği yüklü miktarda borcu geri istemektedir.

Jenny oldukça zorlu bir süreçle karşı karşıyadır çünkü Jared bir yandan genç kadının sahip olduğu her şeyi elinden almaya gelmiş bir düşman, diğer yandan Steven öldüğünden beri ilk kez kalbinin aşkla çarpmasını sağlayan etkileyici bir adamdır. Acaba düşmanca başlayan bu ilişkinin büyük bir aşka dönüşmesi mümkün olabilecek midir?

"Her sayfası büyülü bir roman."
-Debbie Macomber-

"Bu kitapta, ezber bozan insanlar başrolde."
-Booklist-

"Kendinizi duyguların hızla geçiş gösterdiği, zıtlıkların birbirini çektiği bir hikâyenin içinde bulacaksınız."
-Publishers Weekly-

"Âşık olmamak için direnen ama kaçamayan Jenny ve Jared'ın aşka teslim oluşlarını hayranlıkla okuyacaksınız."
-Amazon-


Yorumum: Jenny, nişanlısını 9 ay önce kaybetmiş çok güzel bir kadındır. Ölen nişanlısı Steven ile bir  taşımacılık şirketi kurmuşlardır ancak işler çok kötü gitmektedir. Ticaretle pek alakası olmayan kızımızın arkasını şimdiye kadar hep zengin ailesi toplamıştır. Bu kez kendi başının çaresine bakmak isteyen Jenny’nin karşısına Jared çıkar.Jared, Steven’ın çok yakın arkadaşıdır ve Mavi Gök Taşımacılığı kurmak için bir miktar para vermiştir. O paraya ihtiyacı olunca da Jenny’nin kapısını çalmıştır. Bunların hiçbirinden haberi olmayan Jenny ise büyük bir şok yaşar. Ortak olarak Jared’ın maddi her şeyi yapma hakkı vardır ve genç kadının ona verecek parası olmadığını öğrenince Jenny’i yıldırma politikasına girer.

Kusursuz Paul. Göz kamaştırıcı Anna. Ve lanetli Jenny.


Ancak Jenny, hayatı boyunca yetenekli ağabeyi Paul ve harika ablasının gölgesi altında kalmıştır. Bu kez ailesinden yardım istememeye kararlı bir şekilde bu işin üstesinden gelmek istemektedir.

“Ben de para yok. Ne burada ne de bankada…”
“Bul, o zaman.”
“Nasıl bulayım? Elmaslarımı mı bozdurayım? Gökkuşağı cinlerinin peşine mi düşeyim? Loto mu oynayayım?”

Jared’ın tek istediği parasını alıp gitmekken bu güzel bayanın çekimine yakalanması an meselesidir. 

Son Adım Aşk’a başlamadan önce kitaptan farklı beklentilerim vardı. Özellikle Jenny ve Jared arasında bir anda aşk kıvılcımları patlak verecek, kendilerini yatakta bulacak diye beklerken karşıma daha naif, gerçekte olması gerektiği gibi, yavaş yavaş duyguların açığa çıktığı bir aşk hikayesinin içinde buldum. 

Jenny’nin, genç adama karşı bir şeyler hissederken ölmüş olan nişanlısını aldatıyor gibi hissetmesi, yine aynı şekilde Jared’da Jenny’den hoşlanırken en yakın arkadaşını arkadan vuruyor gibi hissetmesi anlatım açısından çok gerçekçiydi.

Son zamanlarda çok fazla erotik kitap okuduğum için bu naif aşk hikayesini okumak bana ilaç gibi geldi. Böyle bir hikaye gerçekte nasıl olması gerekiyorsa öyle yazılmıştı.

Bu tarz içinizi ısıtacak bir aşk hikayesi arıyorsanız Son Adım Aşk’a bir şans verin derim.


Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!Herkese bol kitaplı günler!!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...