13 Eylül 2013 Cuma

OKK 9. BLOG TUR: DARK HEART SERİSİ VE YAZAR LEE MONROE HAKKINDA BİLGİ


Merhaba herkese,

9. blog turumuzun ikinci gününde sizlere Dark Heart Triology serisini ve yazarımızı tanıtacağım. Çevirilerde hatalar olabilir, şimdiden kusura bakmayın. Ayrıca sıkıştığımda çevirime yardım eden The Reading Lady’e teşekkür ediyorum.

Dark Heart Triology, adından da anlaşılacağı gibi 3 kitaptan oluşan bir seridir. Seri, ana karakter Jane’nin gözünden anlatılmaktadır. Yazar, iki farklı dünya yaratmış ve tüm hikaye Jane ve bu iki dünya arasında geçmektedir. Jane ölümlüdür ve ölümlü dünyada yaşamaktadır. Diğer dünyanın adı Nissilium’dur ve bu dünyada kurtadamlar, cadılar, vampirler yaşamaktadır. Ölümlü kızımız Jane ve kurt çocuğumuz Luca, arasındaki aşk bu iki dünyada kabul görecek midir?Serimizin ikinci kitabı: Dark Heart Rising


Arka Kapak Yazısı:

Jane ve Luca’nın hikayesi devam ediyor… Ama onların planladıkları şekilde değil.
Genç aşıklar, Nissilum’un ölümsüz dünyasındaki zorluklar ve tehditlerle karşılaştıklarında, Jane savunmasız oluyordu. Luca’nın yeşil gözleri ve nazik gülümsemesi olmadan, Jane üzgün, yalnız ve kayıp hissediyordu.  Büyükannesinin ısrarıyla çıktığı Paris gezisinde tanıştığı canayakın Soren tam da kafasını dağıtmak için ihtiyacı olan şeydi. Bu sırada Luca ise, ölümsüz dünyanın bir parçası olarak, sadakat ve ondan beklenenlerle mücadele ediyordu. Özellikle kurt çocuk ve ölümlü bir kızın aşık olduğunun bir melek tarafından ortaya çıkarılması ve yayılması, hiçbir canlı için güvenli bir ortam sağlamıyordu. Serimizin üçüncü kitabı: Dark Heart Surrender


Arka Kapak Yazısı:

Bir kız. İki dünya. Ve darmadağın olmak. Jane’nin dünyası Luca ile birlikte değişmişti. Jane hayatında daha önceden hiç bu kadar mutlu olmamıştı. Ama nasıl bir kurtadam gerçek dünyada yaşayabilir? Ölümlü dünyada, ölümsüz bir bedenle bulunmak, doğal dengede bir değişikliğe neden olacaktır. Ve bu mükemmel gibi gözükse de yıkımı beraberinde getirecektir. Onlar her iki dünyanın da üstesinden gelmişti, ancak tüm olanlar Jane’ni olacaklara hazırlamamıştı.

Yazarımızı tanıyalım:

Lee Monroe, Londra’da doğmuştur ve gençken hayatının kısa bir bölümünü ailesi ile deniz kenarında geçirmiştir. Şimdiyse şehir hayatını seçmiş ve Westminster’da yaşamaktadır.
Yazarımız, çocukken kitapları çok severmiş ve kendisini saplantılı kitap kurdu olarak adlandırmıştır. Sonradan yazar kitap yazmaya başlamış ve onları basmak en büyük hayali olmuştur. 

Lee’nin, bu fantastik seri dışında Love is Number adında young adult türünde bir kitabı daha vardır. 

Çekilişe katılmak için Tık Tık.

Ayrıca turumuzun diğer yazıları için OKK üyelerinin bloglarına uğramayı unutmayın!

Bugünün takvimi:

The Reading Lady – Fantastik Seriler ve Artemis
Pudra Tozu – Sosyal Medyanın Her Alanında Artemis Yanımızda
Pudra Tozu – Çocukların Büyülü Dünyasını Artemis Büyükler İçin Araladı
Kitap Tutkusu – Yazar ve Seri Hakkında Bilgi
Kütüphanemden Kitap Manzaraları – Eğer Şizofren Değilseniz İki Dünya Arasında Nasıl Hayatta Kalırsınız?
Fighting!! – Bilinmeyen Diğer Dünya: Nissilium


Katkılarından dolayı ARTEMİS YAYINLARI'na teşekkür ederiz. Sevgilerimle, herkese bol kitaplı günler.
6 yorum:

 1. İkinci kitapta neler olcak diye merak etmiştim ve şimdi öğrendimm :)) Ellerine sağlık ablacımm, çok güzel olmuş :))

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, ilk kitabı okudum. İkinci ve üçüncü kitapların Türkçesini bulmayı umuyordum. Nerede bulabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, serinin ikinci ve üçüncü kitabı henüz Türkçe olarak yayınlanmadı. :(

   Sil
  2. Tamam, teşekkürler:( Siteye üye değilim ama bu sayfayı yer işaretlerine ekledim, takipte kalacağım. Yayınlanırsa buradan haberdar olabilir miyim?

   Sil
  3. Yayınlanırsa buradan duyurusunu yaparım :) Ben teşekkür ederim :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...