21 Temmuz 2017 Cuma

Sevdiğim ve Sevmediğim Distopya Karakterleri

Etkinliğimizin ikinci gününden merhaba!!

Distopya türünü çok severim. Özellikle acımasız, karakterleri sonuna kadar zorlayan kurguları daha bir çok severim. Bazen kurguyu sevseniz bile karakterleri sevemeyebilirsiniz ya da tam tersi. Şimdi okuduğum bazı distopya türündeki kitaplara bakalım.

Sevdiğim Karakter: Ölüm Oyun'undan Şogo


Senelerce önce filmini izlediğimde dikkatimi çeken karakterlerden biriydi. Kitabını okuyunca da ayrı bir sevmiştim. Şuya ile ittifak kurması, birlikte yol almaları ve sırları... Özünde iyi ama yaşamak için acımasız olmak zorunda kalan bir karakterdi.

Yorumum için tık tık!!

Sevmediğim Karakter: Açlık Oyunları'ndan Peeta Mellark      


Kitapta hiç sevmemiştim. Nedense hep sessiz sakin görünüşünün altında başka şeyler yattığını düşünmüşüm. Aslında öyle olmadığını ve Katniss için elinden geleni yapacağını gösterse de yine de sevmediğim bir karakter olarak kalacak. Katniss'in Gale ile beraber olmasını isterdim. -_-


Sevdiğim Karakter: Labirent Serisi'nden Minho


Hem kitabında hem filminde sevdiğim yan karakterlerinden biri oldu. Thomas'a yaklaşımı, olaylar karşısındaki duruşu ve güçlü oluşu diğer karakterlerden sıyrılmasını sağladı.

3.      Labirent: Son İsyan

Sevmediğim Karakter: Efsane Serisi'nden June ve DaySeriyi ikinci kitaptan itibaren sevmeye başladım. Son kitabı ise henüz okumadım ancak kurguyu belli bir noktadan itibaren sevsem bile karakterlere ısınamadım. Tam olarak şu nedenle sevemedim diyemem ama iki ana karakterde cıks olmamış :p

1.      Efsane
2.      Deha

Not: Labirent ve Efsane serilerinden sadece okuduklarımın linklerini verdiğim için tam seri sıralamalarını yazmadım.

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!

Herkese bol kitaplı günler!!


4 yorum:

 1. Labirenti okumadım ama ilk ikiyi izledim üçü de heyecanla bekliyorum elime geçerse de mutlaka okurum seriyi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap biraz farklı ama çok değil. Umarım okuyabilirsin :)

   Sil
 2. Peeta'cı oldum ben hep ya.. Cidden, her zaman. :D

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...