13 Haziran 2013 Perşembe

Legend of the Four Soldiers Serisi: Yabani Aşık - Elizabeth HoytKitap Adı: Yabani Aşık
Kitabın Orijinal Adı: To Desire a Devil
Yazar Adı: Elizabeth Hoyt
Seri Adı: Legend of the four soldiers
Seri Sıralaması: 4/4
Türü: Historical Romance
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 350
Çıkış Tarihi: Nisan/2013
Puanım: 5/5

Arka Kapak Yazısı: Vahşi Bir Adam... Kibar Bir Kadın... İmkansız Bir Aşk...

Reynaud St. Aubyn yedi yıl boyunca bir Kızılderili kabilesinin tutsağı olarak yaşar. Unvanını geri almak için evine döndüğündeyse ateşler içinde ve yarı delirmiş haldedir.
Bu vahşi görünümlü adam sahiden de yıllar önce Kızılderililer tarafından öldürüldüğü düşünülen, kontluğun son vârisi midir?
Beatrice Corning tam bir İngiliz soylusudur. Fakat onun da bir sırrı vardır: Hiçbir erkek onu amcasının evinde asılı tablodaki yakışıklı Kont kadar etkilememiştir. Reynaud kontluk unvanını almak için geri döndüğünde onun o vahşi görüntüsünün ardındaki asil ruhu sadece Beatrice görmeyi başarır.
Reynaud da bu güzel hanımefendiden etkilenmektedir fakat Beatrice, unvanını geri kazanmak için her şeyi yapmaya hazır bu adamı, masumiyetini kaybetmek pahasına ehlîleştirebilecek midir?

"Elizabeth Hoyt hiç şüphesiz tarihî romansların en usta isimlerinden."
Nanette Donahue, Historical Novels Review

"Hoyt, seriyi okurlarının kendisinden beklediği gibi güçlü, yoğun duygularla ve peri masallarıyla harmanlayarak sonlandırıyor."
Review

"Hoytun öykülerinde insanı aşkın büyüsüne inandıran bir sihir var."
Romantic Times

"Elizabeth Hoyt yetenek, incelik ve önü alınmaz tutkusuyla harika bir yazar."
Julianne MacLean

"Hoyt, ilginç karakterleri, heyecanlı hikâyeleri ve zekice yazılmış diyaloglarıyla yaptığı işin hakkını veriyor."
Publishers Weekly

"Ateşli mi ateşli bir macera!"
Connie Brockway, USA Today çoksatan yazarı

"Reynaud ve Beatricein ilişkisi oldukça ateşli. Elizabeth Hoyt, efsanesini tarihî gerçekleri kurgu ve gizemle harmanlayarak bitiriyor."
Kay Quintin, FreshFiction.com

"Her zamanki gibi en iyisi en sona bırakılmış."
Detra Fitch, Huntress Review

Yorumum: Elizabeth Hoyt ve uzun süredir beklediğim Legend of the four soldiers serisinin son kitabını sonunda okudum! Serinin ilk kitabı Günahkar Aşık’ı okuduktan sonra fantasticfiction da seri hakkında bir araştırma yapmıştım. Diğer kitap karakterleri kimler, konu ne tarzında diye bakarken bir de ne göreyim? İlk kitapta öldüğü sanılan Lord St. Aubyn dördüncü kitapta ülkesine sapasağlam olarak geri dönecekmiş. O yazıyı okuduktan sonra seride tek merak ettiğim kitap bu oldu! Serinin tamamı türkçeye çevrilseydi beklide birden sonra okuyacağım kitap Yabani Aşık olurdu. Aslında seri kitapları sıra ile okunmasından tarafım ve karışık okumayı da arkadaşlarımın karışık okumasını da sevmem. Bu konuda birçok kez sevgili blog ikizim Kütüphanemden Kitap Manzaralarının başının etinin yemişimdir kitapları sıra ile okumuyor diye. Gerçi son zamanlarda okuduğu kitapları sıra ile okuyor ama hele bir okumasın! :) <3

Kitabımız St. Aubyn’ nın, Bayan Corning’in düzenlediği çay partisine gelmesi ile başlamaktadır. Öldüğü sanılan lordun sapasağlam ve vahşi bir şekilde karşılarında durması tüm herkesi etkilemiştir. Bu etkilenenler arasında Bayan Corning de vardır ki kendisi bu durumdan nasıl etkilenmesin? Canı her sıkıldığında ya da birine ihtiyaç duyduğunda senelerce genç adamın portresinin önüne gelip ona bakmıştır. Gerçekte nasıl bir insan olduğunu, yaşasaydı neler olabileceğini hayal ederek geçirdiği koskoca 5 yılın sonunda lordu karşısında bulmak onda şok etkisi yaratmıştır. Amcasını ikna ederek lordun onlarla beraber kalmasını sağlamıştır. Amcası ise lordan hiç hoşlanmamaktadır. Çünkü lordun ünvanı, lord öldüğü sanıldığı için kendisine geçmiştir. Gerçek St. Aubyn olduğu ispatlanırsa kontluğu, malikaneleri ve mülklerini kısacası her şeyini kaybedecektir.
Lord ise yedi yıl süren esaretten sonra geldiği evinde o yokken birçok şeyin değişmesiyle karşı karşıya kalmıştır. Bu değişik içindeki en güzel şey ise Bayan Corning ile tanışması ve onun hayatına girmesidir. Gerçi Bayan Corning’in hayatındaki gerçek yerinin pek de farkında değildir lordumuz. Tek bir şeye odaklanmış durumdadır: Kontluğunu ve mülklerini geri almak! Kızımız ise çaresizce bir zamanlar uysal ve kibar olan ama esaretten sonra son derece kaba ve vahşi olan adama hayrandır. 

Kızımızın çocukluk arkadaşı Jeremy ‘yi, Lordun kıskanması çok komikti. Hele ki Jeremy’nin evini basıp kızımıza seni aşığınla yakalamaya geldim demesine çok güldüm. Kendisini gerçekten de aptal durumuna düşürdü. 

Bir de tabiî ki serinin diğer kahramanlarının son durumları hakkında bilgiler vardı.  Bu kısım SPOİLER OLABİLİR ama yazmadan duramayacağım.

İlk kahramanlarımız Hartley ve Emeline’den bir çocuk haberi var. Zaten hikayelerde en sevdiğim kısımlar böyle çocuk haberleri oluyor! Bir de ikinci kitaptaki kahramanlarımız bebek beklemekte! En sevdiğim çiftin bu mutlu haberini okuyunca yüzümde kocaman bir gülümseme oluştu! İşte Lord Vale’nin bebeği hakkındaki sözleri:

“Karım, altıncı Vikont Vale’yi bekliyor. Belki de çok saygıdeğer bir hanımefendiyi, benim için hangisi olduğu hiç önemli değil. Ben sadece el ve ayak parmakları tam olan ve babasına fazla benzemeyen bir bebek istiyorum.” 

Birkaç alıntı:

“Bir zamanlar tanıdığım adam değil o. Duygular son derece aşırı. Vahşi. Lütfen, dikkatli olun.”
………………………………………………………………………….
“Ben bir aptalım değil mi? Sadece bir resimden tanıdığım adamın romantik bir prens olmasını bekliyorum.”
………………………………………………………………………….
“Kuzenim, Bayan Corning.”
“Dişi bir kuzenin olduğunu bilmiyordum.”
“Yeni keşfedildi.”
………………………………………………………………………….
“Seni hayal kırıklığına uğrattığımın farkındayım. İstediğin ya da tercih ettiğin türde bir adam olmadığımı da biliyorum. Ama neticede hayatındaki erkek benim. Bununla idare etmek zorundasın. Bu gece benimle mutlu olmayacaksan da en azından yanıma gelir misin? Lanet olsun, seni kollarımın arasında tutarak uyumaya alıştım.”

Not: Seri bittiği için seri hakkındaki düşüncelerimi başka bir yazıda sizlerle paylaşacağım ama kapağı en güzel olan kitap bence buydu.

Herkese bol kitaplı günler!


4 yorum:

  1. ben de aldım bu güzel kitabıııı... ama seri sonu olduğu için okumuyorum, cıss!! ellerine sağlık... ben sadece historicallarda dikkat etmezdim seriye artık ediyorum, valla bak :(

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...