25 Mayıs 2017 Perşembe

Güneyli Vampirler, Sookie Stackhouse #4: Cadı Ölüsü - Charlaine Harris

Kitap Adı: Cadı Ölüsü
Kitabın Orijinal Adı: Dead to the World
Yazar Adı: Charlaine Harris
Seri Adı: Güneyli Vampirler, Sookie Stackhouse
Seri Sıralaması: 4/13
Türü: Fantastik, Paranormal, Yeni- Yetişkin
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 400
Basım Tarihi: 2010
Puanım: 5/5


Arka Kapak Yazısı: Tuhaf ve seksi kız Sookie Stackhouse'a kapılmamanın yolu yok. Bizi de al Sookie! Bizi de!

İnsan her gün yol kenarında koşan yarı çıplak bir adamla karşılaşmaz ki! Sookie Stackhouse da gaza basıp yoluna devam edemedi tabii. Zavallı çıplak adam şuurunu yitirmişti, kim olduğunu bilmiyordu. Oysa Sookie onu gayet iyi tanıyordu. Vampir Eric'ten başkası değildi. Ama çok daha iyi kalpli, daha nazik bir Eric.

Ve daha ürkek. E, hakkı var, zira geçmişini silen artık her kimse, şimdi de canını almanın peşindeydi. Eric'in belalısını araştıran Sookie, kendini aniden cadılar, vampirler ve kurtadamlar arasında patlak veren tüyler ürpertici bir savaşın ortasında bulacaktı. Ama asıl tehlikedeki Sookie'nin kalbiydi. Hımmmm! Şeyyy, çünkü bu yeni Eric'e karşı koyabilmek öyle her babayiğidin harcı değildi.

Yorumum: Uzun zamandır ara verdiğim seriye devam etme kararı aldım. Seriyi çok sevmeme rağmen nedense okuyup devam etmek, aklıma gelmemişti. Umuyorum ki kısa sürede ilerleyip, seriyi bitiririm.

Şimdiye kadarki en sevdiğim kitap Cadı Ölüsü oldu. Çünkü Team Eric! :p Birçok defa yorumlarımda belirttiğim gibi bu seride fangirllüğe bağlayıp ay heyt Bill modundayım. Eric ise favori karakterim. Bir de Alcide var tabi. O da Eric'ten sonraki favorim. Bu kitabın konusu Eric üzerine kurulu olduğu için daha bir sevdim.

"Sen ne hissediyorsun pekİ?" Aklı başındayken Eric'e bunu asla soramazdım ama öyle farklı görünüyordu ki. Belki bir gece önceki kadar korkmuş, kafası karışmış değildi. Yine de hala yeterince anti-Eric'ti. "Yani... Sen bir paketmişsin ve seni bir kasaya koymuşlar gibi. Kasada ben oluyorum."


Kasaba cadılar tarafından basılıyor! Hem de kötü cadılar ve gözleri Eric'in konumunda. Bunun için de hiç bir kötülükten kaçmayarak Eric'e büyü yapıyorlar. Hafızasını kaybeden Eric'i Sookie bulunca, olayların içine genç kadın da dahil oluyor. Sonrası ise tamamen karmakarışık olaylar zinciri.

Ve bir de bir sürpriz okuyucuyu bekliyor ki! Bu durumu ben pek bir sevdim :p

Güneyli Vampirler Seri Bilgisi
1.      Gündüz Ölüsü - Dead Until Dark
2.      Şehir Ölüsü - Living Dead in Dallas
3.      Kulüp Ölüsü - Club Dead
4.      Cadı Ölüsü - Dead to the World
5.      Ölüler Ölüsü - Dead as a Doornail
6.      Yılın Ölüsü - Definitely Dead
7.      Hepimizin Ölüsü - All Together Dead
8.      Kötünün Ölüsü - From Dead to Worse
9.      Peri Ölüsü - Dead and Gone
10. Aile Ölüsü - Dead in the Family
11. Patron Ölüsü - Dead Reckoning
12. Tuzak Ölüsü - Deadlocked
13. Sonsuzluk Ölüsü - Dead Ever After

Yazarın tarzını ve kurguyu seviyorum. Özellikle de bu kitabı okurken çok eğlendim. Eric'in bu yeni hali Sookie'yi şaşırttığı kadar beni de şaşırttı. Yeni Eric herkese sürpriz oldu. Seriye devam!

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!

Herkese bol kitaplı günler!!

7 yorum:

 1. Seriye liseye geçtiğim yaz başlamıştım ve sanırım 2 kitabını falan okumuştum. Beğenmiştim de ama neden devam etmemişim hiç hatırlamıyorum. Muhtemelen araya başka kitaplar girdi. Şu an tekrardan seriye dönesim geldi ama neredeyse hiçbir şey hatırlamıyorum :D
  İlk kitapların yorumlarını da okuyayım da belki bir şeyler hatırlarım ve seriye devam ederim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende de aynısı oldu. Araya giren kitaplar nedeniyle kaldı seri ama bu kez kararlıyım okumada :)

   Sil
 2. Serinin ilk kitabını okuyalı baya oluyor. Okurken eğlenmiştim de ama nedense bunca zaman ikinci kitabını okumamışım. Belki ben de devam ederim seriye ^^

  YanıtlaSil
 3. Yaşasın kitaplar diyelim! :) Ben de beklerim sayfama! :) ;)

  YanıtlaSil
 4. Seriyi yarım bırakmış olmama rağmen en sevdiğim vampir serilerinden biridir. Dizisini de severim. Biraz açık seçik de olsa.. :D Ve team Eric olduğum için sen sevdiğim kitap da buydu. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım Team Eric'lerin en sevdiği kitap bu :)) Ben de araya birkaç kitap alıp seriye devam etmek istiyorum :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...