30 Ekim 2014 Perşembe

Wallflowers #4: Nisan Yağmurları - Lisa KleypasKitap Adı: Nisan Yağmurları
Kitabın Orijinal Adı: Scandal in Spring
Yazar Adı: Lisa Kleypas
Seri Adı: Wallflowers
Seri Sıralaması: 4/5
Türü: Historical Romance, Aşk
Yayınevi: Epsilon Yayınları
Sayfa Sayısı: 347
Basım Tarihi: 2013
Puanım: 5/5


Arka Kapak Yazısı: Uygun bir koca arayışıyla geçen üç Londra sezonunun ardından Daisy Bowman'ın babası, kızına kesin bir dille koca bulması gerektiğini söyler. Hem de hemen. Ve eğer Daisy uygun bir talip bulamazsa, babasının seçtiği adamla evlenmek zorunda kalacaktır: acımasız ve soğuk Matthew Swift'le.Daisy dehşete düşmüştür. Bir Bowman yenilgiyi asla kabul etmediği için, o da biriyle Matthew dışında herhangi bir taliple evlenmek için her şeyi yapmaya karar verir. Ama Matthew'un dayanılmaz çekiciliğini hiç hesaba katmamıştır ve kısa süre sonra aralarında ikisinin de karşı koyamadığı ateşli bir aşk başlar. Daisy yıllardır nefret ettiği Matthew'un aslında hayallerinin erkeği olduğunu öğrenecektir.

Yorumum: Süs bitkilerinin sonuncusu Daisy’nin evlenme zamanı gelmiştir. Başarısız geçen üç Londra sezonundan sonra babası genç kıza bir seçenek sunar. Ya iki ay içinde kendine bir koca bulacak ya da babasının yardımcısı Matthew ile evlenecektir. Son derece soğuk, ukala, her şeyi bilen bu genç adam Daisy için tamamen itici bir tiptir. 

“Bu konuda benimde işbirliği yapmam gerektiğini söylemeliyim. Özellikle şimdi Matthew Swift’in asıl varis olması konusu açıldığında. Ama sizi temin ederim, yeryüzündeki hiçbir güç beni, hoşuma bile gitmeyen bir erkekten çocuk doğurmaya bile zorlayamaz.”

Genç kızın istediği kitaplarına gömülmesine, arkadaşları ve ablası ile vakit geçirmesine engel olmayacak ve aşık olacağı bir kişidir. Matthew ise bu kategorilerden hiç birine girmemektedir. 


Genç adama gelince, o ise Daisy’e bundan tam yedi sene önce ilk gördüğü anda vurulmuştur. Bay Bowman’ın her ev davetini kabul etmesinin nedeni Daisy’i görecek olmasıdır. Ancak genç kızı ne kadar isterse istesin geçmişinden dolayı evlenmemeye kararlıdır. 


Daisy, genç adamı gördükten sonra fikri değişmiştir. Senelerdir tanıdığı bu adamın farklı yönlerini görmek ona sevgi beslemesine neden olmuştur. Hatta Matthew’un duygularının açığa çıkması için genç adamı kıskandırma çalışmalarına girmiştir. 

“Pazartesi baş başa pikniğe gittiler.
Salı arabayla gezinti yaptılar.
Çarşamba yaban sümbülü toplamaya gittiler.
Perşembe gölde balık tuttular.
Cuma dans ettiler.
Cumartesi Matthew birini öldürme arzusu ile uyandı.
O adam kazanıyor(du).”

Matthew’un sırları onu adım adım takip ederken o kendini çoktan Daisy’e kaptırmıştır. Genç kızın, gerçekleri öğrendiğinde tavrı değişecek midir diye de kendini bitirmektedir.

Seri Sıralaması1.      O Yaz (Secrets of Summer Night) – Annabelle ve Simon Hunt

2.      Ben Böyleyim (It Happened One Autumn) – Lillian Bowman ve Lord Westcliff

3.      Sevgim Sana Ait (Devil in Winter) – Evie ve Sebastian St. Vincent

4.      Nisan Yağmurları (Scandal in Spring) – Daisy Bowman ve Matthew

5.      A Wallflower Christmas – Hannah ve Rafe BowmanSerinin beşinci kitabı olsa da süs bitkilerinin dördününde hikayesinin bu kitapla son

bulduğunu görüyoruz. Lisa Kleypas, kalemini sevdiğim bir yazar. Beşinci kitabı umarım

okuruz.


Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz. 


Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet

sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!       Herkese bol kitaplı günler!!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...