25 Aralık 2016 Pazar

Hearts in Darkness #2: Aydınlıkta - Laura Kaye

Kitap Adı: Aydınlıkta
Kitabın Orijinal Adı: Love in the Light
Yazar Adı: Laura Kaye
Seri Adı: Hearts in Darkness
Seri Sıralaması: 2/2 + 1 novella
Türü: Günümüz Aşk, Yetişkin, Dram
Yayınevi: Novella Yayınları
Sayfa Sayısı: 302
Basım Tarihi: 2016
Puanım: 5/5Arka Kapak Yazısı: Karanlıkta kalan duyguları bir tek aşk aydınlatır...

Karanlıkta başlayan tutkular

Caden ve Makenna, karanlık bir asansörde geçen baş döndürücü gecenin ardından doludizgin bir aşka yelken açmıştır. Küçük yaşta trafik kazası geçiren ve bu tarvmayı atlatamayan Caden, Makenna'yı bir gün kaybedebileceği düşüncesiyle bu ilişkiden korkmaktadır. Diğer taraftan Makenna onu ailesiyle tanıştırmaya karar verir fakat bu Caden'ı rahatlatmaz, aksine yeni endişelerin içine atar.

Aşkın ışığını ararken

Makenna'nın baba evinde karşılaştığı bazı sorunlar Caden!ı epey zorlar, zira ağabeyinin ve eski sevgilisinin Makenna'yla ilgili başka planları vardır. Endişelerine bir yenisi daha eklenince beynindeki zifiri karanlığa boyun eğen Caden, Makenna'yı terk eder ve iyice dibe vurur. Caden artık içine düştüğü bataklıktan çıkmak, kendine güvenini yeniden kazanmak ve Makenna'nın ona sunduğu tutkulu aşka kavuşmak zorundadır. Caden ve Makenna eski ateşli günlerine dönüp bu karanlıktan çıkabilecek, sonsuz bir aşk vaat eden aydınlığa ulaşmayı başarabilecek midir?

Yorumum: Uzun zamandır sağlık nedenlerinden dolayı ne kitap okuyabiliyorum ne de blogumla ilgilenebiliyorum. Her şeyin başı sağlık... Umuyorum ki bundan sonra daha çok kitap okuyabileceğim.

Yeni yazarlar çıktıkça ve zamanla onları okudukça favori yazarlarıma yenileri ekleniyor. Laura Kaye'da onlardan biri. Ülkemizde çıkan dört kitabını da okudum ve hepsini ayrı ayrı sevdim. Yazarın yazım tarzı dışında kitapları sevmemde her birinde farklı bir şey bulmam oldu.

Caden, kendisini bir uçurumun kenarında duruyormuş gibi hissediyordu. Tek bir adım daha atarsa bir daha geri dönüşü olmayacak bir şekilde kafa üstü çakılacaktı. Aşkın en derinine giden bir düşüşle, serbest bir şekilde...

Aydınlıkta, Karanlıkta kitabının devamı. Karanlıkta bir asansörde başlayan aşk hikayemiz aydınlıkta da devam edecek mi, diye başladığımız kitap bize bir çok duyguyu yaşatıyor.

Dövmelerini ve pirsinglerini sevme nedenlerinden biri de, bunların insanları korkutup ondan uzaklaştırmasıydı. Çünkü yalnız olmak reddedilmekten, terk edilmekten ya da vazgeçilmekten çok daha iyiydi.

Caden'in geçmişte yaşadıkları, kendini Makenna'ya karşı yetersiz hissetmesi, genç kadının daha iyilerine layık olduğu düşüncesine itiyor. Hele bir de genç kadının ailesi ve eski erkek arkadaşıyla tanışması bu düşünceleri daha yoğun hissetmesine ve kendini kaybetmesine yol açıyor. Caden'ın bir an önce toparlanması ve bu aşka sahip çıkması gerekiyor. Bu sırada ise Makenna cephesinde farklı sürprizler okuyucu bekliyor.


Hearts in Darkness Seri Sıralaması
1.      Karanlıkta (Hearts in Darkness)
2.      Aydınlıkta (Love in the Light)
2,5. Forever in the Light

Serimiz iki kitap ve bir kısa novelladan oluşuyor. Novella 19 sayfa, çok kısa. Keşke yayınevi ek bölüm olarak kitabın sonuna ekleseydi. Aslında Makenna'nın erkek kardeşlerinin hikayesini yazsa yazar ne güzel olur diye düşünmeden edenemedim. Özellikle de en büyük ağabey Patrick'in hikayesini okumak istedim.

Hikaye beni derinden etkiledi. Özellikle Caden'ın yaşadıkları, travma sonrası stres bozukluğu ile baş etme çabaları, dibe çöküşü... Bu kitap psikolojik açıdan okuyucuyu, ilk kitaba göre daha derinden etkileyen bir kitap.

Yazarın daha çok kitabının Türkçe'ye çevrilmesi dileğiyle...

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!

Herkese bol kitaplı günler!!


2 yorum:

  1. Bir kitabi arastirirken blogunuzu tesadufen buldum. Akıcı ve net yorumlarinizdan dolayı sizi tebrik ederim.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...