15 Eylül 2015 Salı

Hearts in Darkness #1: Karanlıkta - Laura KayeKitap Adı: Karanlıkta
Kitabın Orijinal Adı: Hearts in Darkness
Yazar Adı: Laura Kaye
Seri Adı: Hearts in Darkness
Seri Sıralaması: 1/2
Türü: Günümüz Aşk, Romance, Yetişkin
Yayınevi: Novella Yayınları
Sayfa Sayısı: 160
Basım Tarihi: 2015
Puanım: 5/5

  
Arka Kapak Yazısı: Karanlıkta neyle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz...

İki Yabancı
Makenna James daha kötü bir gün geçiremeyeceğini düşünüyordur; ta ki zifiri karanlık bir asansörde bir yabancıyla mahsur kalana dek. İnce çizgili tayyörünün içinde salınan şık muhasebecinin telefonu çalınca dikkati dağılır ve asansördeki adamda gözüne çarpan tek şey, elinin üstündeki ejderha dövmesidir.

Dört Saat
Kızıl saçlı bir kadın telaşla asansöre binip çantasında telefonunu aramaya başlayınca Caden Grayson keyiflenir. Birden elektrik kesildiğindeyse bu keyif yerini paniğe bırakır. Pirsinglerine, dövmelerine ve korkunç görünümlü yarasına rağmen karanlıktan ve dar alanlardan çok korkmaktadır. Şimdiyse en kötü kâbusunun içinde hapsolmuştur.

Zifiri Karanlık Bir Asansör
Şimdi Makenna ve Caden'ın korkuyla baş edebilmek için birbirlerine yardım etmeleri gerekmektedir. Dış görünüşe dayalı önyargıları olmayınca ne kadar çok ortak noktaları olduğunu fark ederler. Ortamı ısıtan karanlıkta aralarındaki çekim giderek büyür ve havada kıvılcımlar uçuşmaya başlar. Peki ama ışıklar tekrar yandığında da aynı şekilde hissedecekler midir?

"Laura Kaye yoğun bir duygusal atmosfer, tutkulu bir çekim ve eğlenceli diyaloglarla ilgi çekici bir okuma sunuyor. Tek kelimeyle muhteşem, şiddetle tavsiye ediyoruz."
-Manic Reviews-

"Karanlıkta, birbirinden çekici karakterleriyle çok romantik ve şehvetli. Bu kitabı çabucak bitireceksiniz ama kesinlikle tadı damağınızda kalacak."
-Book Wenches-

"Uzun zamandır böyle etkileyici, duygusal ve kahramanların psikolojik altyapısını başarıyla veren bir aşk hikâyesi okumamıştım. Bu kitap beni diğer Laura Kaye kitapları için sabırsızlandırıyor."
-One Good Book Deserves Another-

Yorumum: Yaklaşık bir buçuk sene önce blog ikizim Kütüphanemden Kitap Manzaraları ile Goodreads’ta kitap araştırması yaparken gözümüze Laure Kaye’nin Karanlıkta kitabı takılmıştı. Konusunu okuyup çok beğenmiştik hatta çevrilse ne güzel olur diye konuşmuştuk. Aradan zaman geçti ve Novella Yayınları kitabı çevirerek biz okuyuculara sundu.


Makenna James’in günü çok kötü geçiyordu ve tek istediği evine bir an önce varmaktı. Sabahtan beri aksilikler peşini bırakmamıştı. Caden Grayson ile aynı asansöre binerler ve bam! Elektrikler gitmiş, asansörde ikilimiz yalnız kalmıştı. 

“Şirketteki tek kadın benim.”
“Ne iş yapıyorsun?”
“Acaba yirmi soru yarışmasında mıyız?”

Caden’in kapalı alanlarda kalma korkusu vardı. Bunu anlayan Makenna ile aralarında bir soru cevap oyununa başlarlar. Birbirlerini tanımaya sözsel olarak başlayan ikilimiz bir süre sonra fiziksel temasa geçerler. Karanlık bir asansör, dört saat, bir kadın ve bir erkek…

“Sen kaç yaşındasın?”
Makenna gülümsedi. “Öyle olsun.” Abartılı bir şek,lde iç geçirdi. “Yirmi beş yaşındayım.”
“Daha bebek sayılırsın.”
“Kes sesini, yaşlı adam.”
Caden bir kahkaha koparınca Makenna sırıttı.


Makenna, dikkat çekici bir kadın ve Caden çekici bir erkek. Yaşadıkları, gel-gitleri, ortak özelliklerini keşfettikleri bir asansör deneyiminden sonra ikilimizi neler beklemektedir?

Hearts in Darkness Seri Sıralaması
1.      Karanlıkta (Hearts in Darkness) Makenna James ve Caden Grayson
2.      Love in the Light

Arka kapağı okuduğunuzda kitabın +18 olduğunu anlıyorsunuz ama ben yine de yazayım.
Kısacık bir kitaptı. Yetişkinlere yönelik bu tarz kitapları okuyorsanız, beğeneceğinizi düşünüyorum. 

Not 1: Blogumda yorumladığım tüm kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Not 2: Bu yazıyı “kitaptutkum.blogspot.com” dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!

Herkse bol kitaplı günler!!

5 yorum:

  1. Aaa konusu mükemmel. Çok teşekkürler. :)

    YanıtlaSil
  2. Yararlı bir yazı olmuş. Okunacaklar listeme eklendi bile :) blogunu severek izliyorum :) bende beklerim :)

    YanıtlaSil
  3. guzel kitap simdi bitirdim ve tavsiye ederim yanilmazsiniz

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...